Lekkoatletyci nie zwalniają tempa 20Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, odbywały się (13-15.07) Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce. W stawce prawie 1000 lekkoatletów z ponad 200 klubów, bardzo dobrze spisali się przedstawiciele zgorzeleckiej "OSY". Wprawdzie faworyt dziesięcioboju, ubiegłoroczny Mistrz Polski, Janek Poblocki, reprezentował Dolny Śląsk jedynie w ceremonii otwarcia Olimpiady (kontuzja), ale godnie zastąpiła go Karolina Jóżwiak.

Podopieczna Damiana Kordasiewicza ustanowiła 6 rekordów życiowych i wynikiem 4792 pkt, zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w siedmioboju juniorek młodszych.
W skoku wzwyż po "brąz" sięgnęła wychowanka Grzegorza Piaseckiego, Kamila Gutkowska, skacząc 168cm, Kewin Zatylny poprawił 7 "życiówek" w 10-boju (5598pkt) i zajął 7 miejsce a sztafeta 4x100m (Karolina Durak, Karolina Jóżwiak, Marika Kmiec, Barbara Łachacz) uplasowała się na 8 pozycji. Cenne punkty do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Młodzieży wywalczyli ponadto: Nikola Nowak (skok wzwyż), Karolina Wrzesińska (800m),Filip Papla i Dawid Hadryś (2000m z przeszkodami), Karolina Durak (siedmiobój).
W Olimpiadzie Młodzieży wystartowali juniorzy młodsi (16-17 lat), natomiast młodzicy (14-15 lat)
o medale i tytuły Mistrzów Dolnego Śląska walczyli na tym samym stadionie 15 czerwca.W tej
imprezie dorobek "OSY" to 14 medali i I miejsce w nieoficjalnej klasyfikacji punktowej. Medaliści
Dolnego Śląska Młodzików to: Paulina Zdanowicz ("złoto" i "srebro") Karolina Regner, Karolina
Gałucka, Paweł Urban ("złoto"), Kamil Kleszczyński ("srebro" i "brąz), Adam Makowski, Kacper
Aftyka, Tomasz Rogowski, Patryk Kordyka ("srebro") oraz Justyna Dacko, Angelika Więckowska
i Daniel Chorbotowicz ("brąz").W tej kategorii dodatkowymi nagrodami dla najlepszych były powołania na obóz Kadry Dolnego Śląska Młodzików w Poznaniu, oraz na mecz Dolny Śląsk-
Saksonia - Okręg Liberec (06.09.Zgorzelec).
Od 28 do 30 czerwca w Toruniu o medale w Mistrzostwach Polski rywalizowali juniorzy (18-19 lat).
Tu bardzo miłą niespodziankę sprawił Wicemistrz Polski w 10-boju, Paweł Basałygo, który
ustanowił znakomity rekord życiowy w skoku w dal-726cm i wywalczył srebrny medal a ponadto z kolegami (Michał Miśkiewicz, Artur Walczak i Krzysztof Majewski), zajął 6 miejsce
w sztafecie 4x400m. W tej imprezie punktowali również: Krzysztof Majewski na przeszkodach, Michał Miśkiewicz na płotkach i Eliza Konieczna w dysku.
Radom gościł w dniach 05-06.07 weteranów lekkiej atletyki a gwiazdą imprezy był rekordzista
Europy w biegu na 100m w kategorii ponad 100 lat, Stanisław Kowalski (104 lata!). Również w tej
imprezie przedstawiciele Zgorzelca pokazali się z bardzo dobrej strony. Józef Wiese zdobył dwa tytuły Mistrza Polski, wygrywając pchnięcie kulą i rzut dyskiem w kategorii 80+, natomiast Waldemar Bader został Wicemistrzem Polski w oszczepie i brązowym medalistą w kuli w kategorii 70+. Znakomicie spisał się również przedstawiciel Pieńska, ratownik Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Zgorzelcu, Dionizy Godos, który wygrał biegi na 200m i 300ppł, natomiast na 100m przybiegł na drugiej pozycji.
Szczegółowe wyniki tych imprez można znaleźć na stronach PZLA i DZLA.