Weekendowe pływanie lubańskiej OrkiW oleśnickim kompleksie rekreacyjnym ATOL odbyły się (11.10) Ogólnopolskie Zawody w Pływaniu TORPEDA CUP. 23-osobowa reprezentacja lubańskiej ORKI (roczniki 1999-04) prowadzona przez trenerów Pawła Książka i Krzysztofa Wajcfelta zdobyła 22 medale (6 złotych,10 srebrnych, 6 brązowych).

Indywidualnie po trzy medale wywalczyli - Rafał Kusto (3 złote-kat. 15 l.), Wiktoria Młodzińska (1 złoty-2 srebrne-kat. 10 l.) Edwin Kolotilov (1 złoty-2 srebrne-kat. 15 l.), Kacper Torba (1 złoty-srebrne-kat. 15 l.), Wiktoria Rudek (1 srebrny-2 brązowe-kat. 15 l.). W kategorii 13-15 lat Rafał zdobywając 1173 pkt. został najlepszym zawodnikiem zawodów w których to gościem specjalnym honorowym był znakomity żabkarz Sławomir Kuczko - dwukrotny złoty medalista Mistrzostw Europy w wyścigu na dystansie 200 metrów w stylu klasycznym.