Kolejne medale dla SzerszeniaZ bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Szerszenia Bogatynia, którzy (21.02) rywalizowali w nietypowej hali lekkoatletycznej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików.

Młodzi lekkoatleci nie chcąc pozostać gorszymi od ich starszych kolegów i koleżanek z kategorii juniorów również z zawodów powrócili z czterema medalami- dwoma złotymi, jednym srebrnym i jednym brązowym.

Złoty medal zdobyła Patrycja Górowska, która tak jak rok temu w biegu na dystansie 1000m nie dała szans swoim rywalkom i z nowym rekordem życiowym 3:20.40 s stanęła na najwyższym stopniu podium.
Również medal z tego samego kruszcu wywalczyła Olga Wirwińska, która z zawodniczką z Bolesławca stoczyły pasjonujący i pełen emocji chód na dystansie 3 km. Obie zawodniczki od startu do mety szły ramię w ramię, jednak ostatnia finiszowa prosta w wykonaniu naszej zawodniczki zadecydowała, że to ona jako pierwsza przekroczyła linię mety, a czasem 18:51.31 s ustanowiła nowy rekord życiowy.
Kolejne medale przypadły zawodniczkom, które rywalizowały na dystansie 600m. W pierwszej serii biegu wystartowała Emilia Weg, która na metę przybiegła jako druga z czasem 1:56.33 s. W drugiej serii pobiegła Joanna Mikołajczak, która od startu do mety prowadziła bieg i linię mety przekroczyła z czasem 1:54.77 s. Osiągnięte wyniki przez nasze zawodniczki zadecydowały, że Joasia mogła się cieszyć ze zdobycia srebrnego, a Emilia z brązowego medalu.
Pozostali zawodnicy w większości również zaprezentowali się z dobrej strony, i tak:
Norbert Gudełajski w konkursie pchnięcia kulą wynikiem 10.43 m otarł się o medal kończąc ostatecznie konkurs na 4 miejscu.
Remigiusz Spich w biegu na 600m uzyskał czas 1:46.06 s i zajął wysokie 5 miejsce.
Klaudia Bojarun w biegu na dystansie 1000m z czasem 3:45.53 s zajęła również 5 miejsce.
Karol Kaczor w konkursie skoku wzwyż z nowym rekordem życiowym 1.65 m zajął także 5 miejsce.
Katarzyna Oliasz w konkursie pchnięcia kulą poprawiając wynikiem 8.89 m rekord życiowy uplasowała się na 7 miejscu.
Marcel Kuchciak w pchnięciu kulą wynikiem dającym rekord życiowy 10.01 m zajął 7 miejsce.
Oliwia Sokołowska w biegu na 1000m z czasem 3:53.68 s zajęła 7 miejsce.
Kamil Walczak w biegu na 300m linię mety przekroczył z czasem 46.96 s i uplasował się na 8 pozycji. Ten sam zawodnik w skoku w dal zaliczył trzy nieudane próby.
Maciej Wolniewicz w biegu na 300m czasem 47.28 s zajął 11 miejsce, natomiast w biegu na 60m czasem 8.24 s miejsce 20.
Beata Sopoćko w skoku w dal uzyskała wynik zaledwie 3.84 m i zajęła 15 miejsce.
Weronika Szwed zajęła 16 miejsce w biegu na 60m z czasem 8.90 s, a w biegu na 300m z czasem 52.29 s miejsce 19.
Sara Nowińska w biegu na 300m uzyskała czas 51.19 s i zajęła 16 miejsce, a w biegu na 60m uzyskując czas 9.03 s zajęła 22 miejsce.
Aniela Smolarek w swojej uzupełniającej konkurencji pchnięcia kulą wynikiem 6.65 m zajęła 18 pozycję.
Naszym medalistom i pozostałym zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników życząc im w kolejnych startach samych satysfakcjonujących osiągnięć.