CAM 0610Rafał Kusto zdobył złoty medal w pływaniu na dystansie 200 metrów stylem klasycznym podczas Zimowych Mistrzostw Polski 16-latków. Mistrzostwa odbyły się (13-15.03) w Oświęcimiu. Podopieczny trenera Adama Musiała z każdym nawrotem zyskiwał dużą przewagę i jako pierwszy przepłynął osiem długości basenu w czasie 2:15,35 (el.2:22,35). Prawie cztery sekundy do Rafała stracił drugi na mecie Łukasz Solak (2:19,63 - Swim Płock) a na trzeciej pozycji wyścig ukończył Dawid Dziedzic (MOSM Tychy – 2:20,04).

To drugi medal zawodnika Orki Lubań w czempionacie krajowym. Wywalczył również złoto także w stylu klasycznym, ale na dystansie 50 metrów. Tymczasem w Gliwicach, gdzie rywalizowali 17- i 18-latkowie nasz znakomity Robert Kusto z ósmym czasem zakwalifikował się do finału A na 50 m. st. motylkowym, gdzie ostatecznie zajął siódme miejsce 25,13 (el.25.14). Zwyciężył z nowym Rekordem Polski (23,13) rewelacyjnie spisujący się Paweł Sendyk (MPK Szczecin).