Karolina Jóźwiak wicemistrzynią Polski 8Świetnie rozwija się talent zgorzeleckiej lekkoatletki Karoliny Jóźwiak. Podczas Halowych Mistrzostw Polski juniorów młodszych i juniorów rozgrywanych w dniach 12-14 lutego, startując w pięcioboju zdobyła wicemistrzostwo kraju. W zawodach wzięli udział także inni zawodnicy Osy Zgorzelec. W pierwszym dniu do rywalizacji przystąpili wieloboiści: właśnie w pięcioboju Karolina Jóźwiak a w dziesięcioboju Paweł Urban Paweł i Tomasz Rogowski.

Zapraszamy do galerii!

W eliminacyjnych biegach na 400 m wystartowała natomiast Karolina Wrzesińska, lecz nie udało jej się zakwalifikować do dalszej rywalizacji. Sprinterowi Adamowi Makowskiemu próbującego swych sił w kategorii junior młodszy do walki o medale zabrakło zaledwie 0,02 sekundy. Adam wystartował więc w finale B, czyli - jak mawiają sportowcy – w finale pocieszenia, gdzie zajął 3 miejsce. W ogólnej kwalifikacji uplasował się na 11 miejscu.
Po pierwszym dniu rywalizacji w wielobojach Karolina Jóźwiak zajmowała drugie miejsce a Paweł Urban czwarte. Oboje poprawiali rekordy życiowe. Następnego dnia do walki o medale ruszyła więc trójka: Karolina Jóźwiak, Paweł Urban i Tomek Rogowski. Drugiemu z nich odnowiła się kontuzja, pomimo której Tomek zajął 7 miejsce w siedmioboju juniorów młodszych. Paweł nadal walczył o medal, lecz pomimo poprawienia życiówek zajął czwarte, czyli najgorsze dla sportowca, bo tuż za podium.
Najlepiej powiodło się Karolinie Jóźwiak, która w pięcioboju została wicemistrzynią Polski w kategorii juniorów z wynikiem 3623 pkt. Jej poprzedni rekord w tej dyscyplinie wynosił 3156 pkt. Karolina w walce o medal poprawiła 4 życiówki w hali w pięciu startach. Sztuka ta nie udała się jedynie w biegu na 60 metrów przez płotki. Dystans ten pokonała w czasie 9, 22 min., podczas gdy rekord Polski wynosi 9,19 min. W skoku wzwyż pokonała wysokość 162 cm (poprzedni rekord 157 cm). Pchnięcie kulą 4kg: 10,71 m (poprzedni rekord 10,54 m) Skok w dal 5,66 m (poprzedni rekord 5,39 m). Bieg na 800 m 2,31.35 min (poprzedni( 2,37.36).
Drugiego dnia wystartowały skoczkinie wzwyż: Nikola Nowak oraz Kamila Gutkowska. Pierwszej z nich nie udało się dalej zakwalifikować, natomiast Kamila zajęła IX miejsce. W ostatnim dniu w biegu na 60 m pł wystartowała w eliminacjach Karolina Wrzesińska, lecz jej także nie udało jej się zakwalifikować do finału.
W imieniu Karoliny Jóźwiak serdecznie dziękujemy przyjaciołom, dzięki którym od 2 lat ta niezwykle utalentowana zawodniczka możne spokojnie trenować i poprawiać swoje rekordy życiowe. Zalicza ją się do nich firmy: UNIRUBBER z Zielonki, Państwo Katarzyna i Marcin Łozowscy z firmy „Fizjoterapia & Masaż" z Zgorzelca oraz od tego roku Firma TRANSPORTOWA „DOBROWOLSCY" z Zawidowa. Dzięki ich wsparciu i pomocy Karolina możne stawiać sobie poprzeczkę coraz wyżej. Jak ambitne są jej cele niech świadczy fakt, iż obecnie zamierza w tym roku zdobyć minimum na mistrzostwa świata juniorów w lekkiej atletyce, które się odbędą w naszym kraju. Nie będzie to łatwe, gdyż minimum wynosi 5300 punktów. Wierzymy, że się uda.
Podziękowania i gratulacje także dla pierwszego trenera Damiana Kordasiewicza, który namówił Karolinę do uprawiania sportu wyczynowego i opiekował się nią w Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu oraz do obecnego trenera Wiliama Rostka. Zgorzelczanka od poprzedniego roku uczy się i trenuje we Wrocławiu w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piastów Śląskich.