TURNIEJNa sali sportowej bogatyńskiej „Trójki", odbył się (02.12) turniej badmintona dla dzieci z miasta i gminy. Największą część z nich, stanowili zawodnicy, którzy na co dzień trenują w UKS Smecz – Bogatynia. Do zawodów zgłosiło się łącznie 33 dzieci. Turniej rozegrano w 5 kategoriach. W grupie klas I – III grało 6 zawodników. Po zaciętym finale najlepszy okazał się Mikołaj Zdybel. Drugi był Goran Burbo, 3m – Maciej Onyszko, 4m – Nikodem Kamiński, 5m – Tomasz Klima i 6m – Olaf Lorek (najmłodszy uczestnik zawodów). Zapraszamy do galerii

 


Dziewczęta ze szkół podstawowych (klasy IV – VI), podobnie jak poprzednia kategoria, zagrały również systemem „każdy z każdym". W tej kategorii zdecydowanie wygrała Amelia Burbo nie tracąc przy tym ani jednego seta. Drugie miejsce Ola Bogusiewicz, 3m – Gabrysia Jakiel, 4m – Ola Rajewicz i 5m – Oliwia Tichaczek.
W kolejnej kategorii grali chłopcy ze szkół podstawowych (klasy IV – VI). Tu mieliśmy 2 grupy po 4 i po 5 zawodników. W grupach zagrano „każdy z każdym" i dwóch najlepszych z każdej z nich weszło do półfinału. W pierwszym półfinale Wojtek Pająk pokonał Huberta Olecha a drugim Stanisław Piotrowski wygrał z Łukaszem Medyckim. W finale zwyciężył S. Piotrowski a drugi był Wojtek Pająk. Kolejne miejsca : 3m – Hubert Olech, 4m – Łukasz Medycki.
Najmniej liczną grupę stanowiły dziewczęta z gimnazjów. Było ich tylko 4 ale za to aż trzy z nich otrzymały puchary. I tak, 1m – Oliwia Lorek, 2m – Natalia Kazimierska, 3m – Agnieszka Chojnacka i miejsce 4 – Wiktoria Gorska.
Podobnie jak u chłopców ze szkół podstawowych tak i w kategorii chłopców z gimnazjów zgłosiło się tu także 9 zawodników. Rozegrali oni turniej podobnym systemem do swoich młodszych kolegów. W tej grupie zawodników nie doszło do niespodzianek i wygrał te zawody Jakub Twerd. Na drugim miejscu uplasował się Karol Hantke. Miejsce trzecie – brat Jakuba – Dawid Twerd a czwarte Dawid Wolkiewicz.
Wszyscy, którzy ukończyli zawody na podium otrzymali piękne puchary. Dla wszystkich były owoce i słodycze. Fundatorem tych nagród i przysmaków był klub sportowy UKS Smecz Bogatynia.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz do czytania naszej strony www.smecz-rackets.pl .

Stanisław Nowak

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,3200zł 4,4800zł
usd USD 4,0600zł 4,2600zł
usd CHF 4,5600zł 4,7100zł
usd GBP 5,0800zł 5,3000zł
czk CZK 0.1800zł 0.2000zł

Kurs z dnia: 2023-06-06

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa