103Kolejny świetny start w Pucharze Polski odnotowali zawodnicy zgorzeleckiego klubu taekwondo olimpijskiego UKS Warrior. Filip Olszak stanął na drugim stopniu podium. Natomiast Maksymilian Gołda oraz Jerzy Frania wywalczyli brązowe medale w turnieju Olsztyn Cup.
Czas leci i nasi medaliści debiutowali w nowych kategoriach wiekowych Filip i Maks wystartowali w młodzieżowcach, a Jurek w kategorii juniora. Filip w drodze do finału wygrał wysoko dwa pojedynki.

Zapraszamy do galerii

 

 

W walce o pierwsze miejsce w regulaminowym czasie był remis. W rundzie dodatkowej przeciwnik z Warszawy pierwszy zdobył punk, tym samym Filip zajął drugie miejsce. Maksymilian pewnie przeszedł walki eliminacyjne. W półfinale niestety nieznacznie przegrał z przyszłym triumfatorem.
Na najniższym stopniu podium stanął również Jerzy Frania w kategorii 51kg. W walce o finał przegrał z późniejszym złotym medalistą. Dobrze zaprezentował się debiutujący w kadetach brat Jurka - Jan Frania. Wygrał dwa pojedynki eliminacyjne, a w starciu o medal uległ bardziej doświadczonemu zawodnikowi z Poznania.
Pomimo ambitnej postawy Dawid Majocha oraz Kacper Witek znaleźli się poza strefą medalową. Turniej rankingowy Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego rozegrano w pierwszy weekend grudnia w Olsztynie. W rywalizacji uczestniczyło kilkuset zawodników.
Przed zawodnikami świąteczna przerwa, ale nie ma mowy o labie ponieważ już na początku stycznia startujemy w kolejnej edycji Pucharu Polski rozgrywanej w Swarzędzu - mówi Wojciech Pawłowski. - Jestem bardzo zadowolony z moich zawodników, zwłaszcza tych którzy zmienili kategorię wiekową i startują jako najmłodsi w danej grupie. Podium w debiucie potwierdza tylko zaangażowanie na treningach i posiadane umiejętności!

Wojciech Pawłowski

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.6350zł 4.6550zł
usd USD 4,0900zł 4.1150zł
usd CHF 4,4400zł 4,4700zł
usd GBP 5,440zł 5,4700zł
czk CZK 0.1790zł 0.1815zł

Kurs z dnia: 2021-12-01

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa