Zgorzelec

Wywóz bioodpadówMiejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zgorzelcu przypomina, że w okresie zimowym zmienia się częstotliwość odbioru bioodpadów ze względu na zmniejszenie ich ilości. Terminy wywozu bioodpadów w okresie zimy 2022/2023:

W przedszkoluW trosce o bezpieczeństwo najmłodszych policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu odwiedziła dzieci z Publicznego Przedszkola Krasnoludki w Jędrzychowicach. Funkcjonariuszka przypomniała dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak zachować się wobec nieznanych osób oraz jak należy reagować gdy spotkamy się z agresywnym zwierzęciem.

Wypadek Żarska WieśPrzed godziną 7:00 dyżurny zgorzeleckiej komendy odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło na drodze krajowej nr 94. Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane służby ratunkowe w tym policjanci ze zgorzeleckiej komendy.

spadekDom Pomocy Społecznej „Jutrzenka” w Zgorzelcu poszukuje spadkobierców zmarłego mieszkańca: Edwarda Kornaka urodzonego dnia 08 grudnia 1927 r., syna Jana i Rozalii. Pozostawiony po zmarłym depozyt w wysokości 19.440,35 zł wchodzi w skład masy spadkowej i będzie wypłacany spadkobiercom zmarłego po przedłożeniu przez nich prawomocnego postanowienia sądu o nabyciu spadku.

Okradł Ojza swojej rodzinyDo 5 lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi, który z mieszkania ojca swojej dziewczyny ukradł zegarki, bransoletkę, łańcuszek i rower. Łączną wartość strat pokrzywdzony wycenił na kwotę 2 700 złotych. Mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego za popełnione przestępstwo usłyszał już zarzut. Funkcjonariusze odzyskali skradzione zegarki, które wróciły do właściciela.

Złoż wniosekW poniedziałek, 21 listopada, burmistrz Rafał Gronicz podpisał ze spółką Polska Grupa Górnicza z Katowic umowę na dostawę 513. ton węgla. Opał będzie w transzach dostarczany do składu prowadzonego przez wyznaczonego Kwalifikowanego Dostawcę Węgla PGG, skąd MPGK przewiezie go na PSZOK w Jędrzychowicach, gdzie wyznaczono punkt dystrybucji dla mieszkańców Zgorzelca. Gmina nie ma wpływu na czas w jakim węgiel zostanie dostarczony na skład.

Ostrzeżenie metoorologiczneIMGW wydało w dniu dzisiejszym ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego obszaru o treści: Zjawisko: Oblodzenie, Stopień: 1, Prawdopodobieństwo: 70% Przebieg: Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -6°C do -2°C, temperatura minimalna przy gruncie miejscami około -8°C.

Sądowy zakzPolicjanci z grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy zatrzymali kierującego pojazdem marki Volkswagen. 33-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami, był pod wpływem narkotyków, a samochód pochodził z kradzieży. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

AkademiaW sobotę (19.11) w Miejskim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie projektu Akademia Społecznej Aktywności. Miał on na celu wsparcie osób niepełnosprawnych poprzez zorganizowanie szeregu zajęć edukacyjnych, w którym uczestnicy rozwiali swoje umiejętności i talenty. Udział w niej wzięły osoby w wieku od 4 do 70 lat.

zakochajW niedzielę 20 listopada Zgorzelec odkryje swoje najciekawsze zakątki widzom programu „Zakochaj się w Polsce”.  Podróżnicza propozycja TVP1 tym razem postanowiła zawitać do naszego miasta by przybliżyć jego walory turystyczne i historię. W zgorzeleckiej odsłonie programu z pewnością nie zabraknie: spaceru Przedmieściem Nyskim i znaczenia przygranicznego charakteru miasta.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,6600zł 4,6900zł
usd USD 4,5100zł 4,5600zł
usd CHF 4,7300zł 4,7700zł
usd GBP 5,3700zł 5,4000zł
czk CZK 0.1900zł 0.1930zł

Kurs z dnia: 2022-11-29

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa