Zgorzelec

f123W piątek (5.08) około godziny 17.00 wybuchł pożar w Zgorzelcu na ulicy Idzikowskiego. Spalił się doszczętnie dom w zabudowie szeregowej. Poszkodowana został kobieta w ciąży, która została zabrana do szpitala. W związku z tym, że jest to zabudowa szeregowa istniało zagrożenie zajęcia się sąsiednich domów. Sprawna akcja strażaków skutecznie ugasiła pożar, który prawdopodobnie wybuchł od strony tarasu.

Znak wypadekW piątek (5.08) około godziny 14.00, na zjeździe do Zgorzelca doszło do wypadku. 24 - letni mieszkaniec Katowic, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Mercedesowi. Osobówką kierował 65 - letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Mężczyzna doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Na miejsce przyjechała Policja, Straż Pożarna i Pogotowie. Działania były prowadzone w kierunku wypadku. Droga oraz zjazd z autostrady przez dłuższy czas była zablokowana.

wakacje na sportowo 4Od 1 lipca dzieci ze Zgorzelca i okolic biorą udział w zajęciach piłki nożnej organizowanej przez Trenerów Nysy Zgorzelec Pawła Kościuka oraz Adama Łuszczyka, gdzie spędzają aktywnie czas, doskonale się bawią, uprawiając piłkę nożną. Ponadto w dniach 25-29.07.2022 r. klub zorganizował półkolonię piłkarską, podczas której zawodnicy zwiększali swój poziom sportowy.

Zagłoś autokarPolicjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu informują o możliwości sprawdzenia autokaru przed podróżą. Sprawny technicznie pojazd, posiadający odpowiednie wyposażenie oraz trzeźwy i wypoczęty kierowca to podstawa bezpiecznej podroży. Wakacje to okres zorganizowanych wyjazdów na wycieczki szkolne, kolonie, różnego rodzaju obozy i zgrupowania.

kino scaledCiepły wakacyjny wieczór, gwiazdy nad głową, a na wielkim ekranie dobry film. Każdy, kto uważa, że to interesujący sposób na spędzenie wolnego czasu, może już się poczuć zaproszony. I tak, w sobotę 20 sierpnia, zobaczymy włoski obraz pt. „(Nie)długo i szczęśliwie” , opowiadający o czterech parach, które nagle stają przed zaskakującym wyborem mającym wpływ na ich wspólną przyszłość.

Amator perfumPolicjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież perfum w jednej z drogerii w gminie Zgorzelec. 29-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego wykorzystując nieuwagę obsługi sklepu zabrał 4 sztuki perfum i wyszedł nie płacąc.

UczestnicyW dniach (6-9.07) Nikola Tetke i Michał Lisicki, uczniowie LO im. Braci Śniadeckich, reprezentowali województwo dolnośląskie w XXXI Finale Turnieju Poezji Śpiewanej 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Finał odbył się we Włocławku, w Centrum Kultury “Browar B.” Czas wypełniony był próbami i warsztatami wokalnymi z  Katarzyną Winiarską i Elżbietą Zapendowską.

Święto policjiPodczas uroczystej akademii z okazji Święta Policji, która odbyła się 28 lipca br. w Pałacu Łagów, Burmistrz Miasta Zgorzelec – Rafał Gronicz złożył życzenia i podziękowania zgorzeleckim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu za trud wkładany na rzecz utrzymania bezpieczeństwa w mieście.

01 teatry na getta 02„Kulturą w miasto” tak nazywa się cykl działań podejmowanych przez Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, by przybliżyć mieszkańcom miasta szeroko rozumianą kulturę i sztukę. W tym roku, podobnie zresztą jak w poprzednim, w ramach tych działań będzie można obejrzeć dwa poruszające spektakle, dla których sceną będzie przestrzeń miejska ulicy Bohaterów Getta.

MBP123Na otwarcie XXIV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej, Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprosiła zgorzelczan na spotkanie z Eleni Triadą Ioannidou. Ta grecko-polska, znana w świecie, pieśniarka operowa mieszka aktualnie w Görlitz, gdzie razem z mężem Heinzem Mullerem (autor, muzyk, inżynier dźwięku) prowadzą Stowarzyszenie Ars Augusta.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,6500zł 4,6560zł
usd USD 4,5600zł 4,5900zł
usd CHF 4,6600zł 4,6800zł
usd GBP 5,4000zł 5,4300zł
czk CZK 0.1840zł 0.1860zł

Kurs z dnia: 2022-08-08

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa