zabezpiecz mieszkanieKiedy domownicy śpią, oni włamują się domu lub mieszkania i kradną wartościowe przedmioty. To sposób działania włamywaczy określany metodą „na śpiocha". Ostatnio zgorzelecka Policja odnotowała kilka przypadków tego typu kradzieży. Radzimy, co zrobić, aby nie stać się ofiarą przestępstwa i utrudnić kradzież rabusiowi.
Sprawcy włamują się do mieszkań czy domów jednorodzinnych najczęściej po wyważeniu drzwi balkonowych, okienek piwnicznych.

 

Wykorzystują również uchylone okna, co ułatwia im wejście do naszego domu. Jednakże nie tylko mieszkańcy najniższych kondygnacji budynku są zagrożeni włamaniem. Sprawcy potrafią dostać się do mieszkań znajdujących się na wyższych kondygnacjach np. poprzez wywiercenie wkładki zamka. Włamywacze często sprawdzają naszą czujność poprzez wykonywanie głuchych telefonów, dzwonków domofonem.

 

 


Co możemy zrobić, aby utrudnić działanie włamywaczowi?
• wyposaż drzwi do mieszkania w odpowiednie zamki patentowe;
• doskonałym zabezpieczeniem jest system alarmowy;
• w drzwiach zamontuj również zabezpieczenie przeciwwyważeniowe;
• zainstaluj w drzwiach wejściowych łańcuch ograniczający stopień otwarcia drzwi oraz wizjer;
• dbaj o to, aby zawsze działało oświetlenie przed drzwiami wejściowymi - włamywacz unika miejsc oświetlonych;
• mieszkania na parterze i najniższych piętrach są najbardziej narażone na włamanie przez drzwi balkonowe - warto pomyśleć o zamontowaniu w nich dobrych klamek.
Pamiętaj każde zabezpieczenie antywłamaniowe certyfikowane zamki, alarmy, rolety antywłamaniowe w znacznym stopniu podniosą poziom Twojego bezpieczeństwa, jednakże Twój sąsiad to jedno z najlepszych zabezpieczeń przed złodziejami – również Ty nie bądź bierny, jeżeli zauważysz niepokojącą Cię sytuacje nie wahaj się! Zadzwoń pod bezpłatny nr 997 lub 112.

 

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2100zł 4,2300zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-07-19

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa