Jeden z dziewięciu najlepszych turystycznych projektów w Polsce 1Projekt pn. Odkryj urok Borów Dolnośląskich - kampania promocyjna na rzecz zwiększenia ruchu turystycznego w subregionie Bory Dolnośląskie został uznany za jeden z dziewięciu najlepszych turystycznych projektów w Polsce. W czwartek,  25 października Emila Meier - opiekunka projektu z ramienia lidera (Powiat Bolesławiecki)  odebrała prestiżową nagrodę "Róża Regionów" na uroczystej gali podczas  Poznańskich Targów Regionów i Produktów Turystycznych  - TOUR SALON.

Uroczystość wręczenia najwyższych laurów  w konkursie Pisma Branżowego  "Wiadomości Turystyczne" miała medialną i wyjątkową oprawę, a projekt w którym partnerem jest również Miasto Zgorzelec zdystansował aż 86 koncepcji turystycznych zgłoszonych ze wszystkich regionów Polski. Wygraliśmy z tak znanymi i rozpoznawalnymi dla turystów miastami, jak  Wrocław, Kraków, czy Kołobrzeg.  Powiat Bolesławiecki jako lider projektu otrzymał Różę  Regionów 2012 w kategorii Projekt Specjalny.
- Bardzo cieszy nas to uznanie. Jesteśmy dumni z naszej Róży Regionów, bo w konkursie przyznano tylko 9 równorzędnych nagród - 9 róż za kuszenie turystycznym urokiem. Mamy nadzieję, że wielu turystów z Polski oraz krajów Europy da się jeszcze bardziej zauroczyć Borami Dolnośląskimi. To wielkie święto dla Powiatu Bolesławieckiego. Dziękuję wszystkim osobom, którzy pracowali na ten sukces  - mówił wzruszony  Starosta Bolesławiecki Cezary Przybylski.
- Jestem szczęśliwa, że ten projekt został doceniony na tak prestiżowym, turystycznym forum.  To była ciężka, czasem żmudna praca, ale dziś mamy satysfakcję, że w odległych zakątkach kraju jesteśmy widoczni i podziwiani. Ale nie spoczywamy na laurach. Mamy ambicję, żeby Bory Dolnośląskie były tak rozpoznawalne, jak Mazury, czy Bieszczady. A nagroda jest małym krokiem w tym kierunku. Dziękuję osobom z naszego powiatu oraz gmin partnerskich, z którymi przez wiele miesięcy razem pracowaliśmy nad projektem - mówiła opiekunka projektu Emila Meier z Wydziału Inwestycji Starostwa Powiatowego w Bolesławcu. Kapituła "Róży Regionów" to ludzie, którzy zawodowo zajmują się turystyką, toteż weryfikacja estetyczna i merytoryczna była bezlitosna. Wiemy doskonale, jak wiele w Polsce jest dobrych turystycznych wydawnictw oraz opracowań i jak trudno z nimi konkurować.  To kolejny dowód na to, że nasze działania promocyjne zmierzają w dobrym kierunku, że powoli wypracowujemy nową jakość, która imponuje nie tylko w regionie, ale też w kraju. W projekcie uczestniczą następujące jednostki samorządu terytorialnego: Powiat Bolesławiecki (Lider), Gmina Pieńsk, Gmina Węgliniec i Gmina Miejska Zgorzelec.

 

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-05-24

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa