437 150666W ramach wojewódzkiego programu „Pogranicze bezpieczne dla seniorów” funkcjonariuszka ze zgorzeleckiej komendy odwiedziła mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Jutrzenka”. Głównym celem spotkania było uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których można stać się ofiarą przestępstwa i przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia.


Funkcjonariuszka ze zgorzeleckiej komendy odwiedziła pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej „Jutrzenka” w Zgorzelcu. Spotkanie odbyło się w ramach prowadzonych działań pod nazwą „Pogranicze bezpieczne dla seniorów”. Podczas prelekcji funkcjonariuszka przedstawiła uczestnikom na czym polegają oszustwa np. na członka rodziny, policjanta, urzędnika, pracownika gazowni czy banku. Zaznaczyła, że policja nigdy nie informuje przez telefon o prowadzanych przez siebie sprawach, nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy, czy przelanie ich na inny rachunek bankowy. Uczestnikom spotkania rozdano ulotki informacyjne, plakat i kalendarze z zasadami jak przestępować w przypadku gdy ktoś zażąda od nas pieniędzy.
Policjantka wyjaśniła także, jak nie paść ofiarą złodziei kieszonkowych podczas przejazdu środkami komunikacji miejskiej lub będąc w dużych skupiskach ludzi oraz przypomniała jak ważne jest używanie elementów odblaskowych.
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, uczestnicy chętnie zadawali pytania związane z bezpieczeństwem oraz dzielili się swoim życiowymi doświadczeniami.
Na zakończenie przypomniano o internetowym narzędziu służącym do przekazywania policjantom informacji o występujących zagrożeniach, jakim jest „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.
(AG)

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,6100zł 4,7300zł
usd USD 4,3400zł 4,4200zł
usd CHF 4,7200zł 4,7500zł
usd GBP 5,3500zł 5,4100zł
czk CZK 0.1985zł 0.1994zł

Kurs z dnia: 2023-01-27

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa