Pijany zatrzymanyPolicjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy po pościgu zatrzymali 25-letniego kierującego pojazdem marki Honda. Mężczyzna podczas podjętych wobec niego czynności był agresywny, stawiał czynny opór wobec funkcjonariuszy, zadawał im uderzenia i nie stosował się do wydawanych przez mundurowych poleceń. Dodatkowo okazało się, że kierował będąc w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby na terenie gminy Pieńsk zauważyli kierującego pojazdem marki Honda, który łamał przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna znacznie przekraczał dopuszczalną prędkość, jadąc od krawędzi do krawędzi jezdni. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej nadając sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu. Kierujący jednak zlekceważył polecenie i kontynuował jazdę. W pewnym momencie skręcił na swoją posesję i wyszedł z pojazdu trzymając w ręku puszkę z piwem.
Podczas podjętych czynności 25-letni kierujący zaczął być agresywny, stawiał czynny opór wobec funkcjonariuszy, zadawał im uderzenia i nie stosował się do wydawanych przez mundurowych poleceń.
Mężczyzna trafił do zgorzeleckiej komendy. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Kierujący usłyszał zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie nietykalności cielesnej policjantów.
Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
komisarz Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2300zł 4,2600zł
usd USD 3,8800zł 3,9200zł
usd CHF 4,7100zł 4,8700zł
usd GBP 5,1900zł 5,4000zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-03-05

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa