Pijany zatrzymanyPolicjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy po pościgu zatrzymali 25-letniego kierującego pojazdem marki Honda. Mężczyzna podczas podjętych wobec niego czynności był agresywny, stawiał czynny opór wobec funkcjonariuszy, zadawał im uderzenia i nie stosował się do wydawanych przez mundurowych poleceń. Dodatkowo okazało się, że kierował będąc w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby na terenie gminy Pieńsk zauważyli kierującego pojazdem marki Honda, który łamał przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna znacznie przekraczał dopuszczalną prędkość, jadąc od krawędzi do krawędzi jezdni. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej nadając sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu. Kierujący jednak zlekceważył polecenie i kontynuował jazdę. W pewnym momencie skręcił na swoją posesję i wyszedł z pojazdu trzymając w ręku puszkę z piwem.
Podczas podjętych czynności 25-letni kierujący zaczął być agresywny, stawiał czynny opór wobec funkcjonariuszy, zadawał im uderzenia i nie stosował się do wydawanych przez mundurowych poleceń.
Mężczyzna trafił do zgorzeleckiej komendy. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Kierujący usłyszał zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie nietykalności cielesnej policjantów.
Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
komisarz Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,6100zł 4,7300zł
usd USD 4,3400zł 4,4200zł
usd CHF 4,7200zł 4,7500zł
usd GBP 5,3500zł 5,4100zł
czk CZK 0.1985zł 0.1994zł

Kurs z dnia: 2023-01-27

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa