Europejski tydzieńTegoroczna ósma edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbędzie się w dniach od 23 do 30 września 2022r. Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym.

Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok!
Polska od 2015 r., czyli od pierwszej edycji projektu, aktywnie uczestniczyła przy organizacji wydarzeń związanych z ETS. W spotkaniach organizowanych przez Ministerstwo oraz przez lokalne szkoły, przedszkola czy kluby sportowe w całej Polsce brało udział co roku kilkadziesiąt tysięcy osób.
Pragniemy by kolejne środowiska włączyły się do wydarzeń ETS, promując nowe dyscypliny i konkurencje. Wiele związków sportowych organizuje swoje rozgrywki ligowe, turnieje, akcje promocyjne w szkołach i lokalnych społecznościach w czasie trwania ETS. Jest możliwość, aby te wydarzenia były promowane jako część europejskiego święta sportu. W ramach swojej działalności popularyzatorskiej można pokazać szerszej grupie osób „swój sport” organizując różnego rodzaju wydarzenia. To także szansa na poszerzenie swojej bazy zawodniczej oraz rozpowszechnienie dyscypliny.
ETS odbędzie się w dniach 23-30 września 2022 roku w większości krajów Europy. Polska będzie aktywnym uczestnikiem projektu, a narodowym koordynatorem wydarzeń jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Rejestracja wydarzeń sportowych rozpocznie się już 14 września o godzinie 12:00 poprzez formularz umieszczony na platformie www.etspolska.gov.pl. Dla pierwszych 150 organizatorów zgłoszonych wydarzeń, przewidziane są zestawy gadżetów dla uczestników sportowych zmagań.
W okresie trwania ETS zostaną przeprowadzone również liczne konkursy i akcje promocyjne, w których będziecie mogli Państwo zdobywać nagrody i upominki promujące aktywność sportową.
Źródło: etspolska.gov.pl

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,3200zł 4,4800zł
usd USD 4,0600zł 4,2600zł
usd CHF 4,5600zł 4,7100zł
usd GBP 5,0800zł 5,3000zł
czk CZK 0.1800zł 0.2000zł

Kurs z dnia: 2023-06-06

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa