Spotkanie w eszkoleZgorzeleccy policjanci w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzą spotkania z przedszkolakami i uczniami klas pierwszych. Mundurowi zapoznają najmłodszych uczestników ruchu drogowego z podstawowymi przepisami oraz jak bezpiecznie poruszać się po drodze, a w szczególności, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.


W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z drogówki, wydziału prewencji, a także dzielnicowi spotykają się z uczniami szkół, przedszkoli oraz z ich pedagogami, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Tym razem w ramach akcji policyjna profilaktyk spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej „Tęcza” w Zgorzelcu.
Policjanci podczas spotkań z najmłodszymi omawiają podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się nie tylko pieszo, ale również na rolkach, rowerze, hulajnodze, a także jak bezpiecznie podróżować samochodem.
Policjanci przypominają najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia oraz jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi. Jednocześnie mundurowi pokazują jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych nie tylko poza terenem zabudowanym.
Dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny radiowóz w którym dzieci z chęcią robiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki.
Przypominamy rodzicom, że nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z art. 43 ustawy - Prawo o ruchu drogowym, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej. Nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych. Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych. Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły, powinni pamiętać o obowiązku przewożenia najmłodszych w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni w miejscach do tego przeznaczonych, pamiętając o innych uczestnikach ruchu.
komisarz Agnieszka Goguł

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,5600zł 4,6900zł
usd USD 4,2200zł 4,4400zł
usd CHF 4,7100zł 4,8700zł
usd GBP 5,1900zł 5,4000zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2023-09-29

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa