Onkologia1W sobotę (8.10) Stowarzyszenie Amazonek i osób z chorobą nowotworową w Zgorzelcu zwróciło uwagę na problem choroby nowotworowej. Organizatorom spotkania zależało na podniesieniu świadomości społecznej na temat zachorowań na tą podstępną chorobę oraz znaczenia badań profilaktycznych. Wykazano, że nowotwór wcześnie wykryty jest wyleczalny.

Spotkanie pokazało także solidarność ze wszystkimi osobami, które chorują lub chorowały na choroby nowotworowe. Inicjatywie patronowały władze miasta. W akcji udział wzięły „Amazonki” z bliższych i dalszych rejonów – m.in. Bogatyni, Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Legnicy, Wrocławia, Świdnicy, Mysłakowic czy Bolesławca. Wśród uczestników nie zabrakło włodarzy miasta i gminy z burmistrzem Rafałem Groniczem i zastępcą wójta Markiem Wolaninem na czele.
W Miejskim Domu Kultury słuchacze mieli przyjemność uczestniczyć w wykładzie dr. n. medycznych Marcina Wolskiego, który poruszył temat o najnowszych technikach leczenia raka i nadziei na przyszłość związanej z postępem w medycynie. Zofia Barczyk dyrektor szpitala w Zgorzelcu oficjalnie ogłosiła bardzo ważną wiadomość dla pacjentów onkologicznych jaką jest otwarcie jeszcze w tym roku radioterapii w zgorzeleckim szpitalu. Wydarzenie było również okazją do podziękowań za zaangażowanie, pracę oraz serce włożone w organizację marszu jak i działalność Stowarzyszenia. Swoje produkty wspomagające odżywianie i leczenie onkologiczne zaprezentowały firmy obecne na wydarzeniu. Wydarzenie uświetnił występ seniorów z zespołu „Turoszowianie” ze Stowarzyszenia Klubu Seniora Emerytów i Rencistów w Zgorzelcu oraz podopieczni Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego.
(red.)

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,4000zł 4,5000zł
usd USD 4,0600zł 4,2600zł
usd CHF 4,5600zł 4,7100zł
usd GBP 5,0800zł 5,3000zł
czk CZK 0.1800zł 0.2000zł

Kurs z dnia: 2023-05-31

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa