Onkologia1W sobotę (8.10) Stowarzyszenie Amazonek i osób z chorobą nowotworową w Zgorzelcu zwróciło uwagę na problem choroby nowotworowej. Organizatorom spotkania zależało na podniesieniu świadomości społecznej na temat zachorowań na tą podstępną chorobę oraz znaczenia badań profilaktycznych. Wykazano, że nowotwór wcześnie wykryty jest wyleczalny.

Spotkanie pokazało także solidarność ze wszystkimi osobami, które chorują lub chorowały na choroby nowotworowe. Inicjatywie patronowały władze miasta. W akcji udział wzięły „Amazonki” z bliższych i dalszych rejonów – m.in. Bogatyni, Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Legnicy, Wrocławia, Świdnicy, Mysłakowic czy Bolesławca. Wśród uczestników nie zabrakło włodarzy miasta i gminy z burmistrzem Rafałem Groniczem i zastępcą wójta Markiem Wolaninem na czele.
W Miejskim Domu Kultury słuchacze mieli przyjemność uczestniczyć w wykładzie dr. n. medycznych Marcina Wolskiego, który poruszył temat o najnowszych technikach leczenia raka i nadziei na przyszłość związanej z postępem w medycynie. Zofia Barczyk dyrektor szpitala w Zgorzelcu oficjalnie ogłosiła bardzo ważną wiadomość dla pacjentów onkologicznych jaką jest otwarcie jeszcze w tym roku radioterapii w zgorzeleckim szpitalu. Wydarzenie było również okazją do podziękowań za zaangażowanie, pracę oraz serce włożone w organizację marszu jak i działalność Stowarzyszenia. Swoje produkty wspomagające odżywianie i leczenie onkologiczne zaprezentowały firmy obecne na wydarzeniu. Wydarzenie uświetnił występ seniorów z zespołu „Turoszowianie” ze Stowarzyszenia Klubu Seniora Emerytów i Rencistów w Zgorzelcu oraz podopieczni Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego.
(red.)

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-06-14

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa