MetaamfetaminaPolicjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zgorzeleckiej komendy podczas nocnej służby na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen. W wyniku podjętej interwencji okazało się, że 32-letni mieszaniec powiatu zgorzeleckiego posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami i ma cofnięte decyzją starosty uprawnienia.

Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki, a badanie testerem wykazało, że jest pod ich wpływem. Teraz za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem.
Od początku roku na drogach powiatu zgorzeleckiego funkcjonariusze zatrzymali 29 kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy będąc pod wpływem narkotyków.
Tym razem policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zgorzeleckiej komendy podczas nocnej służby na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen. Sprawdzenie w dostępnych bazach danych pokazało, że 32-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz ma cofnięte decyzją starosty uprawnienia. Dodatkowo przy mężczyźnie funkcjonariusze ujawnili woreczek strunowy z metamfetaminą, a badanie narkotestem wykazało, że jest on pod jej wpływem.
Teraz za popełnione przestępstwa nieodpowiedzialny kierujący odpowie przed sądem.
Przypominamy, że za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do lat 15.
Za prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem narkotyków sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.
Natomiast kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Narkotyki podobnie jak alkohol mogą mieć różny wpływ na zdolności psychomotoryczne człowieka. Mogą zaburzać zdolność do szybkiego podejmowania decyzji w zmieniających się warunkach, a tym samym na zdolność bezpiecznego kierowania pojazdem, co może prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzań drogowych. Dlatego decydując się na kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających, czy psychotropowych musimy liczyć się z konsekwencjami prawnymi.
kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-05-29

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa