Bez nazwyGrupa PHN i Hillwood planują rozpoczęcie wspólnej inwestycji w Zgorzelcu. Do dyspozycji najemców zostanie oddane 220 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i uzupełniającej powierzchni biurowej. Zatrudnienie w tym miejsce znajdzie tysiące osób. Ogromny park logistyczny zostanie wybudowany w Zgorzelcu.


Aktualnie trwają już prace związane z przygotowaniem gruntu m.in. uzgadniane są warunki techniczne, uzyskiwane są stosowane decyzje z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów na utworzenie wspólnego przedsięwzięcia. Po zakończeniu tego etapu spółki będą mogły informować o terminie rozpoczęcia inwestycji.
Przedstawiciele spółek nie są w stanie na tym etapie poinformować, jaka będzie szacunkowa ilość zatrudnionych, bo przyszłe zatrudnienie w obiektach, które powstaną będzie zależało od najemców, wynajmujących tam przestrzeń. Wiadomo jednak, że blisko granicy powstanie jeden z największych tego typu obiektów w regionie. To nie pierwsza współpraca Grup PHN i Hillwood. Park logistyczny w Zgorzelcu to kolejny wspólny projekt, ale pierwszy na taką skalę. W ramach wcześniejszej współpracy wybudowana magazyny w Parzniewie o powierzchni ok. 50 tys. mkw. i w Świebodzinie o powierzchni ok. 10 tys. mkw.
- Dolny Śląsk jest jednym z najważniejszych rynków na magazynowej mapie Polski. W regionie rozwijają się przede wszystkim firmy z sektora e-commerce oraz logistyki obsługujące dostawy – nie tylko krajowe, ale również na rynki zachodnie – tłumaczy Hubert Michalak, prezes zarządu Hillwood Polska. – To również jedna z ważniejszych lokalizacji dla Hillwood, gdzie stale powiększamy nasze portfolio. Jestem przekonany, że dzięki doskonałej lokalizacji planowanego parku, blisko granicy z Niemcami, oraz połączeniu sił i doświadczeń Hillwood z Grupą PHN, stworzymy doskonałe warunki do rozwoju biznesów naszych klientów – dodaje
Inwestycja będzie realizowana przy ul. Słowiańskiej w Zgorzelcu. W odległości dwóch kilometrów od granicy z Niemcami i ok. 4,5 km od centrum miasta. Wybudowane zostaną cztery hale o łącznej powierzchni 217 673 m2.
(red.)

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-06-14

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa