konarskiegoWydział Przygotowania i Realizacji Inwestycji Urzędu Miasta Zgorzelec informuje, że wykonawca robót budowlanych firma ABM ZGORZELEC I Sp. z o.o. Sp. komandytowa pozyskała zatwierdzenie tymczasowej organizacji ruchu drogowego i zabezpieczenia robót w pasie drogowym ulicy Konarskiego.


Od 16.05.2023r. zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, a następie wykonawca przystąpi do robót rozbiórkowych w tym frezowania jezdni. W pierwszej kolejności będą prowadzone prace w IV etapach.  Z I etapu tymczasowej organizacji ruchu zostanie wydzielony odcinek od ul. Staszica (na wysokości wjazdu do przedszkola „vis a vis”  skweru im. Ks. J. Popiełuszki)  do  zbiegu ulicy Domańskiego, ul. Warszawskiej i ul. Dąbrowskiego.
• Etap I, II i III będzie polegać na przebudowie pasa jezdni ul. Konarskiego, natomiast podetapy (a,b tj. strona lewa i strona prawa) na przebudowie chodników i parkingów ul. Konarskiego.
• Etap IV dotyczy skrzyżowania ul. Konarskiego.
Ruch pieszy odbywać się będzie po placu budowy wyznaczonymi odcinkami.
Wykonawca robót na bieżąco będzie starał się informować mieszkańców bloków, instytucji oraz przedsiębiorców będących bezpośrednio przyległych do placu budowy o planowanych czasowych zamknięciach dojazdu bądź innych utrudnieniach związanych z organizacją procesu budowlanego.
Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w poruszaniu się po placu budowy. Za utrudnienia w ruchu jak i uciążliwości wynikającej z prowadzenia robót serdecznie przepraszamy.
O rozpoczęciu realizacji kolejnych etapów robót będziemy informować na bieżąco. Prace budowlane zgodnie z umową powinny zakończyć się do grudnia 2023r.
Przebudowa ul. Konarskiego jest realizowana w ramach inwestycji finansowej ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Mieszkasz w strefie i masz abonament? Skontaktuj się z biurem strefy.
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. informuje, iż ze względu na przebudowę zostaje zawieszona Strefa Płatnego Parkowania na ulicy Konarskiego w Zgorzelcu.
Osoby posiadające aktywne abonamenty parkingowe obowiązujące przy ulicy Konarskiego proszone są o kontakt z Biurem Obsługi Strefy Płatnego Parkowania  w celu przepisania abonamentów na inne miejsca parkingowe Strefy Płatnego Parkowania znajdujące przy sąsiednich ulicach.
Strefa zostaje zawieszona do czasu zakończenia przebudowy ulicy.
• Biuro Obsługi Klienta Strefy Płatnego Parkowania
• ul. Daszyńskiego 70/1b , 59-900 Zgorzelec
• czynne: poniedziałek – piątek
• w godzinach od 8:00 do 17:00
• tel. 75 77 15 914
• www.mpgk.zgorzelec.pl
Źródło: WPRI | UM

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,3200zł 4,4800zł
usd USD 4,0600zł 4,2600zł
usd CHF 4,5600zł 4,7100zł
usd GBP 5,0800zł 5,3000zł
czk CZK 0.1800zł 0.2000zł

Kurs z dnia: 2023-06-09

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa