Grafika AlchemiaPo zeszłorocznym udanym koncercie, organizowanym w 25. rocznicę śmierci Agnieszki Osieckiej, Fundacja Pamięć, Edukacja, Kultura wspólnie ze stowarzyszeniem Meetingpoint Memory Messiaen pragną zaprosić na koncert piosenek autorstwa Agnieszki Osieckiej połączony z utworami z repertuaru Marleny Dietrich.


„Alchemia miłości” to koncert w formie hippisowskiego muzycznego patchworku, w którym kolorowymi mozaikami materiałów są wspomniane wyżej utwory. Nici, którymi zostały połączone to luźne refleksje dotyczące obecnej sytuacji kobiet na świecie, feminizmu, intelektu, seksualności, a także te dotyczące wojny, wolności, miłości, zdrady czy tęsknoty – autorstwa Joanny Staneckiej.
Opracowaniem muzycznym zajął się Zibby Krebs, który stworzył nowoczesne klubowe aranżacje, nadając utworom blask aktualności.
Agnieszka Osiecka i Marlena Dietrich były kobietami, które piosenką nadały sens swoim epokom. Jedna z nich była poetką, autorką tekstów, druga aktorką i szansonistką. Agnieszka bawiła się słowem i tkała z wyrazów wzruszające treści w formie piosenek (lata 60.– 90.), rozświetlając trzem pokoleniom Polaków szarą codzienność. Natomiast Marlena (lata 30.–60.) gestem i głosem poruszała udręczone dwoma wojnami społeczeństwa.
Obydwie femmes fatales, uwodzące różnymi sposobami: jedna charakterystycznym głosem, druga fascynującymi rozmowami.
W sobotę 20.05.2023 r. o godz. 19:00 utwory z tekstami Agnieszki Osieckiej i z repertuaru Marleny Dietrich zabrzmią w Europamieście Zgorzelec-Görlitz w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura (Koźlice 1, Zgorzelec).
Bilety na koncert (45 zł normalny/ 25 zł ulgowy*) będą sprzedawane w kasie wieczornej przed koncertem (od godz. 18:00).
*Ulga dotyczy: emerytek i emerytów, rencistek i rencistów, uczennic i uczniów, studentek i studentów, osób z niepełnosprawnością oraz osób bezrobotnych.
Kontakt i rezerwacja biletów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
O wykonawcach:
Joanna Stanecka jest polsko-niemiecką aktorką i szansonistką, absolwentką wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Dziś można ją usłyszeć zarówno w Polsce, jak i w Niemczech, a także zobaczyć ostatnio w serialach „M jak Miłość”, „Na Wspólnej” czy „Polizeiruf 110”.
Zibby Krebs to polski muzyk z międzynarodowym doświadczeniem. Jest kompozytorem i muzykiem sesyjnym. Akompaniował i nagrywał płyty z czołowymi gwiazdami sceny polskiej i zagranicznej m.in. z Marylą Rodowicz, Czesławem Niemenem, Kasią Kowalską, Greggem Bissonette, JT Blantonem i Chrisem de Burgh.
(UMZ)

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,3200zł 4,4800zł
usd USD 4,0600zł 4,2600zł
usd CHF 4,5600zł 4,7100zł
usd GBP 5,0800zł 5,3000zł
czk CZK 0.1800zł 0.2000zł

Kurs z dnia: 2023-06-09

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa