Dzieci z wizytąPolicjantów z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu odwiedzili wraz ze swoimi opiekunami uczniowie ze Szkoły Podstawowej „Tęcza”. Podczas wizyty dzieci zapoznały się z pracą funkcjonariuszy i z bliska zobaczyły sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Spotkanie było świetna okazją do przypomnienia najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu gościli u siebie dzieci ze Szkoły Podstawowej „Tęcza”. W trakcie wizyty dzieci dowiedziały się jak wygląda codzienna praca policjanta i jaki sprzęt jest wykorzystywany w służbie.
Funkcjonariusze opowiedzieli w jakich sytuacjach należy dzwonić na numery alarmowe i jakie informacje są ważne dla oficera dyżurnego.
Spotkanie było okazją do przypomnienia dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, między innymi o zasadach poruszania się na drodze zarówno pieszo jak i rowerem, czy hulajnogą. Funkcjonariusze wskazali jak istotne są foteliki do przewozu najmłodszych, oraz korzystanie z pasów bezpieczeństwa. Nie zapomnieli aby przestrzec maluchów przed osobami obcymi i agresywnymi zwierzętami.
Policjanci jeśli tylko mogą, to zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi. Pogadanki na temat bezpiecznych zachowań, właściwego poruszania się po drodze są najważniejszymi elementami policyjnych prelekcji. Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas i zapraszamy ponownie.
kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-06-19

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa