MPGK wywoz gabarytowZadbaj o otaczającą Cię przestrzeń…. Pozbądź się odpadów gabarytowych w sposób racjonalny! Niech nie zalegają tygodniami czy miesiącami przy wiatach śmietnikowych czy na przydomowych podwórkach. 16 października rusza kolejna Akcja Zbierania Starych Mebli i Gabarytów organizowana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Zgorzelcu.


MPGK sp. z o.o. przygotowuje kolejny odbiór odpadów wielkogabarytowych od mieszkańców. Wedle znanego nam już schematu, odbiory będą realizowane zgodnie z harmonogramem i po wcześniejszym zgłoszeniu.
Odbieramy:
• stare meble – m.in. szafy, łóżka, kredensy, biurka, krzesła,
• wyroby tapicerskie – m.in. fotele, wersalki, pufy,
• skrzydło drzwi lub okna (bez futryny, ościeżnic, parapetów),
• karnisze, deski do prasowania, duże lustra,
• dywany, wykładziny, materace,
• rowery, wózki dziecięce, zabawki dużych rozmiarów bez elektroniki, foteliki dziecięce, przewijaki,
• meble ogrodowe, duże donice.
Nie obejmuje odpadów typu:
• gruz,
• odpady po remontach (futryny drzwiowe i okienne, urządzenia sanitarne, itp.),
• sprzęt AGD i RTV.
Od 16 października (poniedziałek) akcja obejmie część miasta do wiaduktu przy ul. Warszawskiej (Miasto Zgorzelec) natomiast od 6 listopada (poniedziałek) część miasta od wiaduktu przy ul. Łużyckiej (Zgorzelec Ujazd).
MPGK przyjmuje zgłoszenia telefoniczne pod numerem: 75 77 58 440 oraz mailowe na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w godzinach pracy Działu Usług Komunalnych (od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 14.00).
Sprawdź kiedy zbiórka obejmuje twój rejon, zgłoś się i przygotuj swoje gabaryty.
Remontujesz? Skorzystaj z ulgowego wywozu gruzu.
Każdemu mieszkańcowi miasta*, który wnosi opłaty za gospodarowanie odpadami na terenie Zgorzelca, przysługuje prawo do skorzystania z ulgowego wywozu gruzu. Raz w roku, po złożeniu odpowiedniego zlecenia, MPGK sp. z o.o. podstawi kontener na gruz a następnie odbierze i wywiezie odpady na PSZOK. Płacisz jedynie za transport (opłata za podstawienie i odbiór kontenera – 120,00zł brutto/jednorazowo)! Postój kontenera na Twojej posesji do 3 dni jest bezpłatny. Po tym czasie opłata wynosi 40,00zł brutto/doba. Szczegółowych informacji udziela MPGK sp. z o.o.
*ulgowy odbiór gruzu dostępny jest dla osób prywatnych, nie dotyczy firm/przedsiębiorstw; w celu skorzystania z oferty należy do zlecenia dołączyć ostatni dowód opłaty za gospodarowanie odpadami na terenie Miasta Zgorzelec ( opłata do wspólnoty bądź indywidualna).
Akcje Wywozu Odpadów Wielkogabarytowych odbywają się w mieście cyklicznie, mniej więcej co kwartał. Przypominamy, że na co dzień istnieje możliwość nieodpłatnego przekazania odpadów komunalnych na własną rękę do PSZOK – Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Jędrzychowicach. Punkt działa od poniedziałku do soboty. Dostarczane tam odpady muszą być posegregowane a podstawą ich przyjęcia są: dokument potwierdzający zamieszkanie na terenie Gminy Miejskiej Zgorzelec lub dowód wniesienia ostatniej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz Gminy Miejskiej Zgorzelec
Szczegółowe informacje na temat rodzaju przyjmowanych tam odpadów dostępne są na stronie MPGK: PSZOK
Godziny otwarcia PSZOK:
• od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7:00 do 16:00 oprócz dni ustawowo wolnych od prac
• w piątki w godzinach od 7:00 do 18:00 oprócz dni ustawowo wolnych od pracy
• w soboty od 8:00 do 14:00
Osoba dostarczająca odpady do PSZOK zobowiązana jest umieścić je w odpowiednich kontenerach, pracownik PSZOK nie zajmuje się rozładunkiem odpadów.
Odpady, które nie mieszczą się w standardowych pojemnikach najczęściej zalegają przy wiatach i altanach szpecąc otoczenie. Nie zaśmiecajmy swojej przestrzeni – korzystajmy z zorganizowanych akcji odbioru gabarytów i korzystajmy z możliwości jakie daje PSZOK.
Razem dbajmy o to, by miejska przestrzeń cieszyła oko.
Źródło: MPGK | Zgorzelec

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-06-14

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa