dronDron wyposażony w profesjonalny czujnik do wykrywania poziomu zanieczyszczeń emitowanych przez kominy zbada jakość powietrza w kilku rejonach Zgorzelca. W lutym przeprowadzone będą trzy sesje pomiarowe. Wyniki pomiarów opracowane zostaną w formie raportu. Pomiary jakości powietrza to element walki ze smogiem, na który coraz częściej uskarżają się mieszkańcy naszego miasta.

Problemy nasilają się w sezonie grzewczym, dlatego w miesiącu lutym, w różnych rejonach Zgorzelca przeprowadzone zostaną sesje pomiarowe z wykorzystaniem specjalistycznego drona. Miejsca objęte badaniem będą wskazywane przez urząd. W przypadku wykrycia, że w kontrolowanej nieruchomości spalane są odpady lub paliwo stałe o niewłaściwych parametrach, urząd będzie kierował wnioski o ukaranie grzywną.
Badania zostaną przeprowadzone przez wyspecjalizowaną firmę zgodnie z aktualnymi wytycznymi Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego za pomocą nowoczesnego drona Inspire 2DJI wyposażonego w lekki sensor pomiarowy MapAIR.
Dron Inspire 2DJI
Inspire 2 DJI przejął ze swojego poprzednika, wszystko to za co doceniana jest ta seria, ale wiele funkcjonalności zostało poprawionych. Pojawiło się też sporo nowych, takich jak nowy system obróbki zdjęć, który umożliwia nagrywanie w rozdzielczości 5.2k w formatach CinemaDNG RAW i Apple ProRes. Maksymalna osiągana prędkość to z kolei aż 93 km/h. Pomimo niebywałej prędkości, zastosowanie wydajnych akumulatorów pozwala na pracę urządzenia nawet do 27 minut lotu. System podgrzewania akumulatorów umożliwia natomiast użytkowanie drona Inspire 2 DJI w warunkach niskich temperatur. Zastosowanie dodatkowych sensorów oraz zaawansowanego systemu omijania przeszkód przekłada się natomiast na zwiększenie bezpieczeństwa pracy. Warto również wspomnieć o systemie Spotlight Pro, który, wykorzystując zaawansowane algorytmy, pozwala na śledzenie konkretnego obiektu w różnym położeniu. Drony Inspire 2 DJI zostały dodatkowo wyposażone w funkcję inteligentnych lotów, umożliwiając tym samym wykonywanie ujęć o dużym stopniu skomplikowania. Zastosowany tryb TapFly polega z kolei na ustaleniu kierunku lotu drona, który jest w stanie w zautomatyzowany sposób ustalić trajektorię, omijając przy tym wszystkie napotkane przeszkody.
Przykład patrolu antysmogowego wraz z opisem rejestrowanych parametrów pod linkiem: https://dronpol.com/smog/
Źródło: WZK/UM Zgorzelec

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2300zł 4,2500zł
usd USD 4,2200zł 4,4400zł
usd CHF 4,7100zł 4,8700zł
usd GBP 5,1900zł 5,4000zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-02-29

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa