Napad na stacjęTrzy najbliższe miesiące w areszcie spędzi 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego podejrzany o dokonanie rozboju. Mężczyzna przy użyciu noża doprowadził do stanu bezbronności pracownicę jednej ze stacji paliw w Zgorzelcu i ukradł gotówkę w walucie polskiej i euro. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z Rewiru Dzielnicowych zgorzeleckiej komendy.

W związku z tym, że mężczyzna był już karany za takie same przestępstwa za które odbywał kary więzienia teraz może mu grozić do 30 lat pozbawienia wolności

W piątek (5.04) przed godziną 3 w nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu został powiadomiony przez pracowników jednej ze stacji paliw na terenie Zgorzelca, że do środka wszedł zamaskowany mężczyzna z nożem i zażądał wydania pieniędzy, po czym uciekł. Komunikat o zdarzeniu został przekazany do patroli będących w służbie.
Jednym z nich był patrol policjantów z Rewiru Dzielnicowych zgorzeleckiej komendy. Mundurowi już mieli typowanie co do sprawcy tego napadu, ponieważ podczas nocnej służby ich uwagę zwrócił zaparkowany w ukryciu pojazd marki Opel. Policjanci sprawdzili kierującego, który nie potrafił logicznie wytłumaczyć co robi w środku nocy w odludnym miejscu.
Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli działania mające na celu zatrzymanie sprawcy rozboju. Wcześniej uzyskane podczas legitymowania informacje, zarówno co do pojazdu jak i podejrzewanego o ten czyn mężczyzny, pozwoliły na szybkie jego zatrzymanie. Policjanci przy mężczyźnie zabezpieczyli skradzioną gotówkę.
Sprawcą okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który na podstawie zgromadzonego materiały dowodowego usłyszał zarzut rozboju. Za to przestępstwo grozi do 20 lat pozbawienia wolności. Jednak podejrzany był już karany za takie przestępstwa za które odbywał kary więzienia dlatego teraz grozi mu do 30 lat pozbawienia wolności.
Sąd na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec podejrzanego najsurowszy, izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.
kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

napad na stacjię Paliwnapad na stację

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-06-14

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa