MPGK wywoz gabarytowMiejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Zgorzelcu informuje o kolejnej akcji wywozu odpadów wielkogabarytowych. Miejska przestrzeń jest naszym wspólnym dobrem a dbanie o nią wspólnym obowiązkiem. Nie pozwólmy więc odpadom gabarytowym zalegać przy wiatach śmietnikowych czy przydomowych podwórkach szpecąc otoczenie. Pozbądźmy się ich w sposób racjonalny.


Od 22 kwietnia (poniedziałek) część miasta od wiaduktu przy ul. Łużyckiej (Zgorzelec Ujazd).

UWAGA!
Akcja zbierania odpadów wielkogabarytowych  przeprowadzana jest zgodnie z harmonogramem odbioru z poszczególnych rejonów miasta. Harmonogram zawiera numer rejonu, wykaz ulic w rejonie oraz terminy zgłoszeń i odbiorów.
Odbieramy: stare meble – m.in. szafy, łóżka, kredensy, biurka, krzesła, wyroby tapicerskie – m.in. fotele, wersalki, pufy, skrzydło drzwi lub okna (bez futryny, ościeżnic, parapetów), karnisze, deski do prasowania, duże lustra, dywany, wykładziny, materace, rowery, wózki dziecięce, zabawki dużych rozmiarów bez elektroniki, foteliki dziecięce, przewijaki, meble ogrodowe, duże donice.
Odbiór nie obejmuje odpadów typu: gruz, odpady po remontach (futryny drzwiowe i okienne, urządzenia sanitarne, itp.), sprzęt AGD i RTV.
MPGK przyjmuje zgłoszenia telefoniczne pod numerem: 75 77 58 440 oraz mailowe na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w godzinach pracy Działu Usług Komunalnych (od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 14.00).

 Sprawdź kiedy zbiórka obejmuje twój rejon, zgłoś się i przygotuj swoje gabaryty.
UWAGA! W innych terminach odpady nie będą odbierane.
Do pobrania: HARMONOGRAM ODBIORU GABARYTÓW (pdf)
Akcje Wywozu Odpadów Wielkogabarytowych odbywają się w mieście cyklicznie, mniej więcej co kwartał.
Przypominamy, że na co dzień istnieje możliwość nieodpłatnego przekazania odpadów komunalnych na własną rękę do PSZOK – Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Jędrzychowicach. Punkt działa od poniedziałku do soboty. Dostarczane tam odpady muszą być posegregowane a podstawą ich przyjęcia są: dokument potwierdzający zamieszkanie na terenie Gminy Miejskiej Zgorzelec lub dowód wniesienia ostatniej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz Gminy Miejskiej Zgorzelec
Szczegółowe informacje na temat rodzaju przyjmowanych tam odpadów dostępne są na stronie MPGK: PSZOK
Godziny otwarcia PSZOK:
• od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7:00 do 16:00 oprócz dni ustawowo wolnych od prac
• w piątki w godzinach od 7:00 do 18:00 oprócz dni ustawowo wolnych od pracy
• w soboty od 8:00 do 14:00
Osoba dostarczająca odpady do PSZOK zobowiązana jest umieścić je w odpowiednich kontenerach, pracownik PSZOK nie zajmuje się rozładunkiem odpadów.
Odpady, które nie mieszczą się w standardowych pojemnikach szpecą otoczenie. Nie zaśmiecajmy swojej przestrzeni – korzystajmy z zorganizowanych akcji odbioru gabarytów i z możliwości jakie daje PSZOK.
Razem dbajmy o to, by miejska przestrzeń cieszyła oko.

(MPGK)

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-06-24

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa