Marzena Nester franczyzobiorczyni Żabki 1 Marzena Nester zawsze chciała założyć własną działalność gospodarczą, ale zdawała sobie sprawę, że wiąże się to z koniecznością posiadania dużych środków finansowych. Do czasu, kiedy trafiła na ofertę sieci Żabka i okazało się, że na start inwestycji potrzebuje jedynie ok. 5 tys. zł.W tej kwocie otrzymała wyposażony i zatowarowany lokal, bezpłatne szkolenia oraz pełną opiekę przedstawicieli Żabki. Dowiedz się więcej o zaletach franczyzy i o tym, jak założyć własny sklep pod znanym logotypem.


- Sklep franczyzowy Żabka prowadzę już od 14 lat. Wcześniej pracowałam w różnych punktach handlowych, w tym przez pewien czas jako kasjer-sprzedawca w jednej z placówek sieci. Spodobał mi się ten model współpracy i wsparcie oferowane przedsiębiorcom. Dziś sama czerpię korzyści z działalności pod zielonym szyldem, satysfakcję z tego zajęcia i kontaktu z ludźmi, a także uczestniczę w niezwykle dynamicznym rozwoju Żabki, który przekłada się również na osiągane przez mnie wyniki - mówi Marzena Nester.

Wsparcie w ramach franczyzy
Franczyzowy model współpracy, to szansa na rozwój na swoim dla osób, które chciałyby poprowadzić własny biznes, ale nie dysponują dużym kapitałem czy pragną ograniczyć ryzyko możliwej porażki. Franczyzę z Żabką sprawdziło już blisko 9000 franczyzobiorców, którzy obecnie prowadzą swoje sklepy przy jej wsparciu. Wszyscy objęci są specjalnym ubezpieczeniem zbiorowym “Polisa na biznes”, które zabezpiecza ich przed różnymi nieprzewidzianymi sytuacjami mogącymi pojawić się podczas prowadzenia biznesu i zapewnia stabilność finansową w momencie zakończenia współpracy.

Nowi franczyzobiorcy przy wkładzie własnym, wynoszącym ok. 5 tys. zł, otrzymują nie tylko pomoc w rozpoczęciu działalności, w tym wyposażony w sprzęt, meble czy systemy informatyczne sklep, ale też kompleksowe wsparcie pozwalające na aktywny rozwój. Korzystają z ponad 25-letniego doświadczenia sieci, pomocy serwisowej na wypadek awarii sprzętu, logistycznej z dostawami towaru ‘pod drzwi’ czy kampanii reklamowych przyciągających nowych klientów. Co więcej, do ich dyspozycji dostępne są innowacyjne narzędzia, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie placówek, takie jak Pakiet Optiplan z Asystentem Żabka dostarczający chociażby informacji o właściwym ułożenia towaru, konieczności jego uzupełnienia czy przypominający o zbliżających się terminach ważności do spożycia. Innym niezwykle przydatnym narzędziem - wielokrotnie nagradzanym - jest aplikacja Cyberstore - dzięki niej można zdalnie składać zamówienia, śledzić dostawy czy generować raporty. Wsparcie oferowane przez Żabkę, przedsiębiorcza postawa franczyzobiorców oraz zorganizowany zespół pozwalają przedsiębiorcom na aktywny rozwój i uzyskiwanie dobrych wyników finansowych - w 2023 r. ponad 81% z nich osiągnęło co najmniej 25 tys. zł przychodu miesięcznie.

Żabka stawia również na edukację swoich biznesowych partnerów. Franczyzobiorcy mają dostęp do platformy edukacyjnej z bazą wiedzy na temat sklepu, a także z kursami e-learningowymi. Dodatkowo sieć zachęca ich do podnoszenia kompetencji poprzez możliwość uczestnictwa w takich projektach, jak ‘Akademia Przedsiębiorczości’, która realizowana jest wspólnie m.in. z Politechniką Warszawską.

- Żabka daje współpracującym z nią przedsiębiorcom możliwości rozwoju – poszerzania wiedzy czy pełnienia dodatkowych funkcji w jej strukturach. Osobiście mam szansę działać jako Franczyzobiorczyni-Trenerka, dzieląc się wiedzą o biznesie z kandydatami na franczyzobiorców. Jednocześnie jestem zaangażowana w inicjatywę Ambasadorzy franczyzy – chcę pokazywać prawdziwe oblicze sieci, pod szyldem której działam już od 14 lat! - zaznacza franczyzobiorczyni ze Zgorzelca.

Rozpocznij biznes franczyzowy
Kandydat na franczyzobiorcę powinien wykazać się przedsiębiorczym podejściem, ambicją czy umiejętnością budowania relacji. Nie jest wymagane żadne konkretne doświadczenie lub profilowane wykształcenie.
- To biznes, w który należy włożyć dużo serca, energii i czasu, szczególnie na początku. Aby czerpać z niego pełną satysfakcję i rozwój, trzeba dopilnowywać obowiązków, stale kontrolować to, co dzieje się w sklepie i być w nim obecnym. Istotna jest również chęć doszkalania się, jak również oddany zespół. Dobra organizacja pozwala mi na spędzanie czasu z rodziną, w tym wsparcie dzieci w wychowaniu moich wnuków, a także na aktywność w ramach wolontariatu w schronisku dla zwierząt. Biznes z Żabką poleciłam już wielu osobom - podkreśla Marzena Nestor.

Sieć wymaga przejścia kilkuetapowego procesu rekrutacji, na który składają się m.in. spotkania z przedstawicielami Żabki, a także szkolenia w sklepie trenerskim poświęcone sprzedaży, finansom czy HR i kończące się egzaminem. Jako indywidualny przedsiębiorca, by móc regulować kwestie związane z podatkami czy zatrudnieniem, przyszły franczyzobiorca Żabki musi ponadto zarejestrować jednoosobową działalność gospodarczą.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z przedstawicielami sieci Żabka poprzez formularz kontaktowy na: www.zabka.pl/franczyza

 

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-06-24

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa