Przebudowa SulikowskiejRozpoczęto prace związane z przebudową odcinka drogi powiatowej nr 2383D ul. Sulikowskiej w Zgorzelcu. Zakres robót obejmuje budowę skrzyżowania z drogą gminną (również w trakcie budowy), prowadzącą do obecnie powstającego centrum logistycznego MLP Zgorzelec.


Jak poinformował wykonawca robót, od poniedziałku 13 maja 2024 r. konieczne będzie czasowe wyłączenie tego odcinka drogi z ruchu. Na czas zamknięcia drogi zaplanowano objazd przez miejscowość Tylice oraz ul. Reymonta w Zgorzelcu. Szacowany okres wyłączenia drogi z ruchu wynosi 3 miesiące.
Inwestycja realizowana jest na podstawie zawartej trójstronnej umowy z Gminą Miejską Zgorzelec oraz Powiatem Zgorzeleckim przez inwestora zastępczego, którym jest MLP Group. W ramach zawartej umowy wybudowany zostanie odcinek drogi gminnej oznaczony jako 2 KDL w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego Dzielnicy Ujazd Południe w Zgorzelcu oraz jej skomunikowanie z drogą powiatową nr 2383D ul. Sulikowską w Zgorzelcu poprzez budowę skrzyżowania. Budowa skrzyżowania będzie wiązać się z przebudową ul. Sulikowskiej w Zgorzelcu na odcinku 240,00 mb, w ramach której wykonany zostanie między innymi lewoskręt od miasta na drogę gminną, przebudowa chodnika, wykonana nowa nawierzchnia drogi, odwodnienie oraz oświetlenie skrzyżowania i drogi gminnej. Całość inwestycji zostanie zrealizowana i sfinansowana przez inwestora zastępczego.
Równolegle do prac związanych z budową skrzyżowania, prowadzone będą również roboty budowlane związane z budową oświetlenia drogowego ul. Sulikowskiej w Zgorzelcu. Oświetlenie drogowe budowane będzie na odcinku od ronda im. I Pułku Chemicznego w Zgorzelcu, aż do miejscowości Tylice. Inwestorem budowy oświetlenia drogowego jest Gmina Miejska Zgorzelec.
Z uwagi na zmiany w organizacji ruchu prosimy o zachowanie ostrożności. Za utrudnienia, jak również uciążliwości z nich wynikające, serdecznie przepraszamy.
WPRI | UM Zgorzelec

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-06-19

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa