Konkurs rozstrszygniętyW Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu (15.05) odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Instrumentach Muzycznych. Konkurs objęli patronatem: Burmistrz Miasta Zgorzelec oraz Wójt Gminy Zgorzelec. Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji 3-osobowych drużyn, jury w składzie: Małgorzata Fornagiel, Halina Hachak, Wiesława Żandarska i Dominik Lewicki, przyznało następujące nagrody:


I miejsce ex aequo dla uczniów: Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dłużynie Dolnej; drużyna w składzie: Hanna Omilusik, Laura Wiewióra, Julia Małecka oraz Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Łagowie; drużyna w składzie: Antonina Cerobska, Emma Nowak, Miłosz Włos;
II miejsce ex aequo dla uczniów Szkoły Podstawowej „Tęcza” w Zgorzelcu; drużyna w składzie: Milena Kuczyńska, Anna Ptak, Laura Grabowska oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Osadników Wojskowych w Trójcy; drużyna w składzie: Wiktorija Bila, Zuzanna Moroz, Igor Korba;
III miejsce ex aequo dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ojca Michała Tomaszka w Pieńsku drużyna w składzie: Tymon Kochanowski, Oktawian Zinek, Wiktoria Grześków oraz Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgorzelcu; drużyna w składzie: Kaja Kondratnik, Nicola Gawluk, Nikola Ruszkiewicz.
W konkursie uczestniczyli także uczniowie ze szkół:
• Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi „Cogito” w Zgorzelcu
• Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Iwaszkiewicza w Zgorzelcu
• Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Żołnierzy Września 1939 roku w Pieńsku

Wszyscy uczestnicy Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Instrumentach Muzycznych zostali nagrodzeni. Wykazali się olbrzymią wiedzą i dużym zaangażowaniem w poznawaniu literatury muzycznej. W I etapie konkursu uczniowie odpowiadali na pytania teoretyczne. W II etapie - rozpoznawali instrumenty na podstawie materiałów audiowizualnych, w III etapie – rozpoznawali instrumenty na podstawie tylko materiałów audio. Konkurs przygotowała Małgorzata Fornagiel - teoretyk muzyki i pedagog Szkoły Muzycznej. Do konkursu przystąpiło 9 szkół z Miasta Zgorzelec, Gminy Zgorzelec oraz Miasta i Gminy Pieńsk.
Przypominamy, że trwa rekrutacja do zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej, a podania można składać w sekretariacie do 10 czerwca. Zapraszamy!
Dorota Barczyk

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-06-24

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa