NZEGRE0612s005Trzydniowy program pełen tylko dobrych wiadomości!

W świecie negatywnych wiadomości, nieustannie pojawiających się w mediach społecznościowych, telewizji i radiu, trzydniowe wydarzenie dostępne dla każdego będzie skupiać się wyłącznie na samych dobrych wiadomościach!


Jeden z największych organizatorów kongresów na świecie powraca do PGE Turów Arena w Zgorzelcu z długo wyczekiwanym programem, mającym pokrzepić i zmotywować wszystkich obecnych! Świadkowie Jehowy, bo o nich mowa, zapraszają na kongres „Głośmy dobrą nowinę!” w weekend 21-23 czerwca 2024 roku. To otwarte dla wszystkich, trzydniowe wydarzenie w tym roku przyciągnie do Zgorzelca kilka tysięcy uczestników nie tylko z miasta, ale i z całego regionu. Niewątpliwie skorzystają na tym Zgorzeleckie sklepy, hotele czy restauracje.
„Cieszymy się, że ponownie będziemy mogli korzystać z programu kongresu w mieście otwartym, przyjaznym i gościnnym, jakim jest Zgorzelec” — powiedział Zbigniew Malarski, rzecznik Świadków Jehowy na Dolnym Śląsku. „Takie wydarzenia jak tegoroczny kongres są jednymi z najważniejszych w roku dla tysięcy osób, które w swoim życiu oczekują na coś naprawdę pozytywnego!”.
Podczas kongresu „Głośmy dobrą nowinę!" w Zgorzelcu zaprezentowane zostaną oparte na Biblii materiały wideo, wykłady oraz wywiady na takie tematy, jak:
Dlaczego wszyscy potrzebujemy dobrej nowiny i kto może ją zapewnić?
Czym jest dobra nowina, czy możemy jej ufać i czy może nam ona pomóc już teraz?
Dlaczego nie musimy się bać złych wiadomości?
W sobotę odbędzie się chrzest nowych Świadków Jehowy ze Zgorzelca i regionu, a w piątkowe i sobotnie przedpołudnie uwagę uczestników przyciągnie premiera dwóch części pierwszego odcinka serii filmowej o życiu i służbie Jezusa. Przed każdym kongresem miejscowe zbory Świadków Jehowy wezmą udział w kampanii mającej na celu zaproszenie mieszkańców miasta i regionu do udziału w tym wydarzeniu.
Zgorzelecki kongres jest jednym z 32, jakie tego lata zorganizowano w Polsce. Spodziewana na nich liczba obecnych to około 125 tys. osób. Co ciekawe w ubiegłym roku, na całym świecie, z takich trzydniowych wydarzeń skorzystało blisko 13 milionów ludzi! Warto podkreślić, że kongresy Świadków Jehowy są otwarte dla publiczności, wstęp na nie jest wolny i nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy. Informacje o dokładnych lokalizacjach i godzinach można znaleźć w oficjalnym serwisie Świadków Jehowy JW.ORG.
W 239 krajach świata jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 118 tys. zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 r., a obecnie po 130 latach są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą ponad 116 tys. wyznawców.
Dowiedz się więcej:
Zobacz zwiastun kongresu w 2024 roku – wideo.
Jak wyglądają kongresy Świadków Jehowy? - wideo.
Posłuchaj piosenki przewodniej na kongres 2024 – słuchaj
Zobacz zwiastun pierwszego odcinka serialu „Dobra nowina według Jezusa” – wideo.

Zbigniew Malarski

Rzecznik Świadków Jehowy w Regionie Dolny Śląsk, Opole

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2100zł 4,2300zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-07-25

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa