Aktualności Dolnego Śląska prosto z komórkiW jaki sposób być na bieżąco ze wszystkimi ciekawymi dolnośląskimi imprezami? To proste – wystarczy skorzystać z aplikacji Dolny Śląsk Guide, która błyskawicznie dostarczy na telefony komórkowe wszelkie niezbędne informacje o wydarzeniach organizowanych, współorganizowanych lub objętych patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.


Sport, kultura, turystyka – teraz najświeższe newsy z regionu bezpośrednio w Twojej komórce.
Na początku bieżącego roku Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przygotował komunikator Dolny Śląsk News. Aplikacja ta przygotowana była z myślą o dostarczaniu użytkownikom telefnów komórkowych najświeższych wiadomości z naszego regionu. Sukces aplikacji sprawił pojawienie się jej nowej, rozbudowanej wersji – Dolny Śląsk Guide.
Dolny Śląsk Guide to aplikacja, z której korzystać mogą posiadacze telefonów z systemami operacyjnymi Android oraz iOS (iPhone), a także użytkowcy tabletów iPad. Program można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz AppStore oraz ze strony www.dolnyslaskguide.com.
Po automatycznym zainstalowaniu program poprosi o uaktywnienie modułu GPS w komórce. Dzięki temu możliwe będzie korzystanie z jego głównej zalety – geolokalizacji. Funkcja ta pozwala zidentyfikować użytkownika telefonu w terenie oraz podpowiedzieć mu, jakie interesujące go miejsca znajdują się w danym momencie najbliżej. Miejsca te można dodatkowo filtrować, wybierając interesującą nas kategorię (np. sport, kulturę, gastronomię czy noclegi). Po wybraniu interesującej nas pozycji z listy program wyznaczy trasę dojazdu lub dojścia do danego miejsca z punktu, w którym się aktualnie znajdujemy. Co więcej, korzystając z funkcji Google Street Map View możemy obejrzeć zdjęcie danego obiektu (np. restauracji, hotelu czy kina). Informacje zawarte w Dolny Śląsk Guide podzielone są na cztery główne działy. Oprócz wspomnianych miejsc znajdziemy w nim również spis wydarzeń z praktycznym kalendarium, a także aktualności z regionu. Czwarty dział w całości poświęcony jest specjalnym, ważnym dla całego Dolnego Śląska wydarzeniom, np. mistrzostwom Europy w piłce nożnej, Tour de Pologne czy projektowi turystycznemu dotyczącemu szlaków kulturowych. Baza danych programu jest sukcesywnie aktualizowana, obecnie znajduje się w niej już kilka tysięcy pozycji, z których skorzystać może każda osoba zainteresowana naszym regionem. Dotyczy to również turystów z zagranicy, bowiem oprócz polskiej wersji językowej dostępne są również wersje angielska, niemiecka i czeska. Do tej pory aplikację pobrało już kilka tysięcy użytkowników komórek.
Podstawowe funkcjonalności:
•    baza najciekawszych miejsc turystycznych, gastronomicznych, noclegowych, sportowych
•    dostęp do danych teleadresowych jednostek samorządu terytorialnego
•    aktualne informacje na temat imprez kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych
•    geolokalizacja
•    kalendarium wydarzeń
•    pełna integracja z Google Maps
•    zaimplementowana funkcja Google Street Map View
•    social media (powiązanie z Facebookiem)
•    cztery wersje językowe: polska, angielska, niemiecka i czeska
Łukasz Relich

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-04-12

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa