Konkurs fotograficzny W podróży 1Stowarzyszenie Promocji Miasta Kultury Görlitz-Zgorzelec (FVKS e.v) wraz z Urzędem Miasta i Gminy Wschowa (www.wschowa.pl) i pozostałymi partnerami zaprasza wszystkich chętnych do udziału w tegorocznym konkursie fotograficznym „W podróży", którego motywem przewodnim tym razem będą „Wieże". Tegoroczną, piątą już edycję naszego konkursu, postanowiliśmy ogłosić później niż zwykle. Wyjaśnienie naszej decyzji je proste.

Otóż zauważyliśmy, że większość zdjęć zgłaszanych do naszego konkursu wykonywana jest w scenerii "letniej", a przecież nasz region także jesienią i zimą ma wyjątkowy urok ! Warto to pokazać, tym bardziej że motywem przewodnim tegorocznej edycji naszego Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego "W podróży" są "Wieże". Ciekawi nas, jak wypadnie ukazanie tych (zazwyczaj) kamiennych „świadków czasów" w innym świetle i warunkach atmosferycznych. Jesteśmy przekonani, że po raz kolejny zgłosi się mnóstwo fotografów amatorów z wielu krajów, tym bardziej że planujemy wprowadzić kilka zmian. Wszelkie informacje i warunki uczestnictwa w konkursie są dostępne od 19 listopada na stronie głównej projektu www.fotowettbewerb2012.europastadt.org.
Motyw przewodni: Wieże
Wieże – to kamienni „świadkowie" rozwoju kulturalnego; symbole i punkty orientacyjne; miejsca osobistych przeżyć i wspomnień ... 
lub po prostu interesujące budowle!
A więc wieże – czy to z Euroregionu Neiße-Nisa-Nysa (DE/PL/CZ), czy też z południowego Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr  (polskie miasta powiatowe: Nowa Sól, Wschowa, Żagań, Żary) - wybór należy do Państwa, dla nas ważne jest, aby nadesłane zdjęcia przedstawiały wieże znajdujące się w wyżej wymienionych regionach. Inne motywy zostaną wykluczone z konkursu.
Nagrody będą przyznawane w 3 kategoriach: Fotoamatorzy, Młodzież do 21 lat, Ulubieniec publiczności. Pewne jest, że zwycięzcy wyłonieni przez fachowe jury i w wyborach online, mogą być pewni atrakcyjnych nagród.
Wybrane zgłoszenia będziemy prezentować regularnie na różnych wystawach oraz w inny sposób (np. w postaci kalendarza). Przyznawanie nagród odbędzie się podczas uroczystego finału konkursu pod koniec kwietnia 2013 r. Dochodzenie racji drogą prawną jest wykluczone! Stowarzyszenie FVKS nie dąży do osiągnięcia celów komercyjnych.
Warunki uczestnictwa:
• Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie 3 zdjęcia.
• Motywy należy dostarczyć w formie wydruków oraz dodatkowo jako pliki (np. na płytce opisanej nazwiskiem). 
W przypadku plików obowiązuje rozdzielczość przynajmniej 300 dpi (np. A4 od ok. 2560 x 1920 pikseli).
• Zdjęcia w formacie między A4 a A3.
• Na odwrotnej stronie każdego wydruku proszę koniecznie napisać niezmywalnym pisakiem nazwisko autora, tytuł oraz miejsce wykonania zdjęcia, natomiast w kategorii „Młodzież do 21 lat" podać dodatkowo datę urodzenia.
• Wziąć udział w konkursie mogą wszyscy fotoamatorzy (k/m); pracownicy stowarzyszenia FVKS niestety nie mogą.
Uwagi dotyczące ochrony danych:
Stowarzyszenie FVKS udostępnia publicznie nazwiska zwycięzców. Autor zdjęć wyraża na to zgodę wraz z uczestnictwem.
Opublikowane zdjęcia zostaną podpisane nazwiskiem autora. Adresy nie zostaną opublikowane lub przekazane dalej.
zgłoszenia do 1 marca 2013 r. na adres:
FVKS e.V.
Untermarkt 23
02826 Görlitz

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-05-24

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa