Współpracy polsko-niemieckiej ciąg dalszy 4Jesień to okres sprzyjający wycieczkom górskim. Korzystając z pogody uczniowie Zespłu Szkół Ponadgimanazjalnych im. Emilii Plater wraz z młodzieżą z zaprzyjaźnionej szkoły w Görlitz zwiedzali wspólnie okolice Karpacza. Celem wycieczki była przede wszystkim integracja młodzieży polskiej i niemieckiej oraz odkrywanie piękna okolic Karpacza. Schodząc zboczami Grabowca grupa odwiedziła barokową Kapliczkę Św. Anny, której źródło niekiedy nazywane jest świętym lub źródłem miłości i do dziś wierzy się, że jego woda ma moc uzdrawiającą.

Następnie zwiedzono średniowieczną drewnianą Świątynię Wang stanowiącą największą atrakcję Karpacza. W dalszej kolejności Muzeum Sportu i Turystyki Regionu Karkonoszy, gdzie można było zobaczyć różne eksponaty z historii turystyki karkonoskiej, dziejów sportu zimowego i ochrony przyrody. Na deser zostawiono sobie Muzeum Zabawek i Lalek, gdzie można było zobaczyć jedyną w Polsce ekspozycję (ponad tysiąc eksponatów zabawek i lalek), która w całości pochodzi
z prywatnych kolekcji. Uczniowie mieli okazję spędzić czas w miłym towarzystwie, „podszkolić" język i dowiedzieć się wielu ciekawych wiadomości o urokliwych miejscach. Opiekunami współpracy są: pani Sylwia Kołodziejczyk i pani Agnieszka Trębacz.

ZSP im.E.Plater

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4700zł 4.5000zł
usd USD 3.7300zł 3.7500zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-14

Pogoda

booked.net