Podróże do krainy wyobraźniW tym roku ponownie bohaterowie najpiękniejszych baśni i bajek zagoszczą na scenie Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu. Od jesieni do wiosny najmłodsi mieszkańcy naszego miasta będą mogli oglądać specjalnie przygotowane dla nich spektakle Zdrojowego Teatru Animacji z Jeleniej Góry. Teatr kształtuje wyobraźnię, teatr rozbudza wrażliwość, teatr jest doskonałą formą rozrywki, zabawy, ale też źródłem wiedzy o świecie, o tym co ważne, o dobru i złu. Zalety teatru w życiu i edukacji naszych najmłodszych można wymieniać długo.

 

To właśnie dlatego, już po raz kolejny, Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu wspólnie ze Zdrojowym Teatrem Animacji w Jeleniej Górze podjął się realizacji cyklu przedstawień dla najmłodszych pod hasłem: Edukacja Teatralna Dzieci. Gotowy jest już jesienno-zimowy repertuar spotkań. Pierwsze przedstawienie odbędzie się już wkrótce, bo w niedzielę, 28 października o godz. 16. Obejrzymy spektakl pt. „Śpiąca Królewna"
To adaptacja jednej z najpiękniejszych i najpopularniejszych baśni klasyki światowej o królewnie uśpionej czarem złej wróżki i obudzonej po stu latach pocałunkiem księcia. We współczesnej wersji teatralnej fabuła bajki przeplata się z opowieścią o dzieciach, które niechętnie idą wieczorem do łóżek. Kanwą spektaklu jest sen, w którym śnią się baśnie.
Adaptacja i reżyseria – Beata Pejcz
Scenografia – Paweł Pawlak
Muzyka – Jan Walczyński
Grają: Dorota Korczycka-Bąblińska, Dorota Fluder, Lidia Lisowicz, Katarzyna Morawska, Radosław Biniek, Jacek Maksimowicz, Sławomir Mozolewski.
czas trwania: ok. 60 min.
bilety w cenie 10 zł już do kupienia w MDK

 

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2300zł 4,2500zł
usd USD 4,2200zł 4,4400zł
usd CHF 4,7100zł 4,8700zł
usd GBP 5,1900zł 5,4000zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-02-29

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa