Zajęcia z mistrzamiSystematyczna praca ucznia podczas planowych lekcji z własnym nauczycielem -mistrzem to podstawa kształcenia muzycznego w zgorzeleckiej Szkole Muzycznej. Jednak nie ma nic bardziej inspirującego, jak bezpośrednie spotkanie z profesorem, doświadczonym muzykiem i specjalistą o największym autorytecie! Dlatego w listopadzie odbyło się aż pięć różnych warsztatów i szkoleń w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu.

 


Warsztaty fletowe pt. Rozwijanie techniki fletowej na przykładzie wybranych utworów dla uczniów i nauczycieli PSM poprowadził (14.11) Seweryn Zapłatyński-utalentowany flecista Filharmonii Narodowej w Warszawie. Natomiast 15 listopada cała kadra pedagogiczna szkoliła się w temacie: Przeciwdziałanie uzależnieniom i przemocy w rodzinie. Wykład i warsztaty poprowadziła Małgorzata Szafirska.
17 listopada odbyły się warsztaty fortepianowe pt. Dynamiczne i kolorystyczne kształtowanie głosów dla uczniów i nauczycieli PSM, które poprowadziła wrocławska pianistka prof. Helena Furmanowicz- Kurzyńska. 20 listopada pilnie pracowali zgorzeleccy akordeoniści pod czujnym okiem dr. Rafała Łuca. Ten wrocławski muzyk poprowadził warsztaty akordeonowe pt. Rola prowadzenia miecha w kształtowaniu dźwięku. 23 listopada warsztaty z kształcenia słuchu dla uczniów szkoły I stopnia poprowadziła Małgorzata Stępień, doświadczony pedagog wrocławski.
Wszystkie warsztaty instrumentalne polegały na prowadzeniu indywidualnych lekcji otwartych, dostępnych dla uczniów, nauczycieli, a także zainteresowanych rodziców i innych obserwatorów. Zgromadziły najbardziej zaangażowanych uczniów PSM i dały im dużo wskazówek oraz motywacji do dalszej pracy.
Możliwość nauki od najlepszych, uznanych autorytetów danego instrumentu jest bardzo cenną formą kształcenia muzycznego w zgorzeleckiej Szkole Muzycznej.

Dorota Adaszewska

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4700zł 4.5000zł
usd USD 3.7300zł 3.7500zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-14

Pogoda

booked.net