Teatralny Listopad coraz bliżejNie ma już biletów na Mariana Opanię i Wiktora Zborowskiego. Zeszły już także wszystkie wejściówki na spektakl pt. „Pod niemieckimi łóżkami" z Tamarą Arciuch, Bartoszem Opanią i Bartkiem Kasprzykowskim. Miłośników teatru zapraszamy jednak na pozostałe spektakle, które pod zieloną kopułą MDK będzie można zobaczyć w listopadzie w ramach Zgorzeleckich Spotkań z Teatrem. 4 listopada, niedziela, godz. 18. Jan Janga Tomaszewski spektakl pt. „Hey Joe" Jan Janga Tomaszewski to znakomity aktor i kompozytor. Znany m.in. z seriali „M jak Miłość", „Na Wspólnej", czy z filmów „Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem" i „Panna Nikt". Jego spektakl „Hey Joe" to humorystyczna opowieść o miłości, zdradzie, penetracji bytów równoległych i przygodach w tzw. szołbiznesie. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w MDK.

9 listopada, piątek, godz. 18. WROSTJA w Zgorzelcu Anna Skubik, spektakl pt. „Fedra" Spektakl inspirowany mitem Fedry, jako kobiety fatalnej, która przez swoją nieokiełznaną namiętność i miłość do pasierba doprowadza do tragedii i upadku królestwa. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w MDK. 16 listopada, piątek, godz.18 Stanisława Celińska spektakl pt. „Piękny świat". Dużo przepięknych, mądrych piosenek Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Joanny Kulmowej, Haliny Poświatowskiej, Kazimierza Wierzyńskiego, a także poetki cygańskiej – Papuszy, z muzyką Bułata Okudżawy, Edwarda Pałłasza, Tomasza Bajerskiego i innych. Stanisława Celińska zaśpiewa je dzieląc swój występ na cztery części przypisane wierze, nadziei, miłości i tytułowemu pięknemu światu. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w MDK. 23 listopada, piątek, godz. 18 Bartosz Opania, Tamara Arciuch, Bartek Kasprzykowski spektakl pt. „Pod niemieckimi łóżkami"
Teatralna impresja w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego na temat książki Justyny Polańskiej, wydanej w Niemczech pod tym samym tytułem. Bohaterką spektaklu jest polska sprzątaczka wygarniająca wstydliwe brudy spod stereotypowo schludnych łóżek swoich niemieckich pracodawców. Spektakl w dowcipny sposób obala stereotypy dotyczące „tych czystych" Niemców i pokazuje ich słabości i uprzedzenia.
Bilety wyprzedane! 24 listopada, sobota, godz. 16 Teatr Zdrojowy w Jeleniej Górze spektakl dla dzieci pt. „Piotruś i wilk". Pełna przygód, kolorowa opowieść dla dzieci, którą w ramach Zgorzeleckich Spotkań Teatralnych zainaugurowany zostanie już po raz kolejny cykl Teatralnej Edukacji Dzieci. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w MDK. 30 listopada, piątek, godz. 18. Marian Opania i Wiktor Zborowski program kabaretowy pt. „Super Duo". Artyści zaprezentują program, na który składają się piosenki Młynarskiego, Wysockiego i Brela. Są w nim także śmieszne szmoncesy (humor żydowski), zapożyczone ze starych warszawskich kabaretów. Całość występu przeplatana jest zabawnymi anegdotami zza kulis teatru oraz opowieściami z planu filmowego, a także najlepszymi tekstami z kabaretów z lat 60-tych, w tym z Kabaretu Starszych Panów. Bilety wyprzedane! W ramach Zgorzeleckich Spotkań z Teatrem, 23-24-25 listopada odbędą się warsztaty dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, które poprowadzi aktor Teatru Współczesnego we Wrocławiu – Tadeusz Ratuszniak. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w sekretariacie MDK przy ul. Parkowej 1, tel. 75 77 52 415.

Janusz Pawul

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2100zł 4,2300zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-07-17

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa