Ucz się z Biblioteką PedagogicznąW ramach współpracy z Transgranicznym Uniwersytetem Trzeciego Wieku nauczyciele bibliotekarze z Filii Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej w Zgorzelcu prowadzą warsztaty "ABC Internetu", w których uczestniczą słuchacze Uniwersytetu. Zajęcia rozpoczęły się 15 października br. i potrwają 8 tygodni. Uczestnicy kursu dowiedzą się m. in. jak korzystać z Internetu, jak założyć konto poczty elektronicznej, jak korzystać z komunikatorów internetowych. Grupy zajęciowe liczą po 4 osoby, dzięki czemu każdy uczestnik pracuje samodzielnie przy komputerze.

 

Województwo Dolnośląskie realizuje od 2009 roku projekt Dolnośląska e-szkoła, który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Głównym celem projektu jest zakup i uruchomienie platformy edukacyjnej oferującej e-usługi edukacyjne dla użytkowników, którymi są w szczególności uczniowie i nauczyciele dolnośląskich szkół i placówek, a także rodzice uczniów.
Udział w programie dolnośląskich bibliotek pedagogicznych ma na celu wspieranie środowisk związanych z oświatą poprzez unowocześnienie form korzystania z bibliotecznych zasobów i elektronicznych środowisk uczenia się. Użytkownicy bibliotek mają możliwość zamawiania zbiorów na odległość, zarządzania własnym kontem bibliotecznym oraz posiadają dostęp do powiększających się systematycznie zasobów cyfrowych. W ramach w/w programu Biblioteka Pedagogiczna w Zgorzelcu otrzymała  2 zestawy komputerowe, niezbędne oprogramowania, drukarkę oraz czytnik kodów kreskowych. Otrzymany sprzęt umożliwił uruchomienie we wrześniu tego roku elektronicznej wypożyczalni, co pozwoliło rozszerzyć oferowane przez bibliotekę e-usługi. Na terenie naszego powiatu Filia Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej jest jedyną biblioteką gromadzącą w takim zakresie specjalistyczną literaturę naukową i popularnonaukową z pedagogiki, psychologii i z dziedzin pokrewnych, w tym prasę fachową. Posiadamy także selektywnie dobrany księgozbiór z innych działów wiedzy: ekonomii, prawa, nauk politycznych, biologicznych, językoznawstwa i innych. Zbiory biblioteki liczą obecnie ok. 35 tys. woluminów. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.zgorzelec.dbp.wroc.pl

 

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2100zł 4,2300zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-07-17

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa