Odchudzanie bez efektu jojo 2Ponad połowa polskich kobiet jest niezadowolona ze swojej wagi. Niektóre Panie nieustannie są na jakiejś diecie, a mimo wszystko efektów brak! Co zrobić by wygrać z nadwagą? Większość osób podejmujących próby odchudzania chce szybko zobaczyć efekty swoich trudów. Na starcie mamy więc już złe podejście do diety samej w sobie. Jej przebieg to wyzwanie dla organizmu i naszej silnej woli.

Nie schudniemy w ciągu 7 dni, jak obiecują okładki kolorowych magazynów. Dieta to zmiana naszych nawyków żywieniowych, która trwać powinna całe życie.

Jedz systematycznie
„Nadal panuje przekonanie, że im mniej będziemy jeść, tym szybciej stracimy na wadze. Jest to niestety bardzo zgubne myślenie! Przy takim podejściu, metabolizm będzie się spowalniał, dostosowując się do dziennej ilości dostarczanych kalorii. W okresie głodu (długie przerwy pomiędzy posiłkami) uruchamia tzw. „system obronny" i zaczyna magazynować energię w postaci tkanki tłuszczowej, na kolejny taki czas. Żeby schudnąć skutecznie i bez efektu jo-jo trzeba metabolizm przyśpieszyć, a najlepiej zrobimy to jedząc odpowiednio zbilansowane posiłki o stałych porach" – radzi Joanna Marciniak z centrum dietetycznego Naturhouse ze Zgorzelca .

Nawadniaj organizm
Odchudzanie bez efektu jojo 3Innym problemem jest nieodpowiednie nawodnienie organizmu w ciągu dnia, a mianowicie zbyt mała ilość wypijanych płynów. Organizm potrzebuje wody do wszystkich procesów metabolicznych, w tym również do oczyszczania się z toksyn, gdyż te, jeśli będzie ich zbyt dużo, mogą spowalniać metabolizm. W przypadku zbyt małej ilości wypijanej wody, będzie ona kumulowana w naszym ciele i pojawi się problem m.in. obrzęków.

Podstawa to dobrze dobrana dieta
Następnym, najtrudniejszym do rozwiązania problemem, z którym boryka się większość osób odchudzających, jest źle dobrana dieta. Większość z tych ogólnie dostępnych, ma na celu wyeliminowanie jakiegoś składnika np. węglowodanów czy tłuszczy. Odchudzanie bez efektu jojoDobra dieta, aby była skuteczna, musi być odpowiednio dobrana i zbilansowana – w tym celu najlepiej udać się po poradę do dietetyka, który nie tylko rozpisze dla nas jadłospis, dobierze odpowiednie dla naszego organizmu suplementy, które wspomogą dietę, ale także będzie kontrolował i mobilizował do wzmożonego wysiłku na drodze do wymarzonej sylwetki!

Bezpłatne konsultacje dietetyczne

Jeśli nigdy jeszcze nie miałaś okazji spotkać się z dietetykiem, a chcesz znaleźć sposób, aby na zawsze pożegnać zbędne kilogramy, możesz skorzystać z bezpłatnych konsultacji w Centrach Naturhouse. W ramach ogólnopolskiej akcji UWAGA NADWAGA, specjaliści dokonają wszelkich niezbędnych pomiarów ciała i ocenią dotychczasowy sposób odżywiania, a także w razie problemów, zaproponują rozwiązanie.
W celu skorzystania z bezpłatnej konsultacji, wystarczy umówić się telefonicznie, lub wypełnić formularz na stronie www.zaproszenia.naturhouse-polska.pl .

 

 

 

 

Centrum Dietetyczne Naturhouse
Zgorzelec ul. Bohaterów Getta 14/1
tel. 75 6435911
Godziny otwarcia:
poniedziałek, środa i piątek 8:00 - 16:00
wtorek, czwartek : 11:00 - 19:00
www.naturhouse-polska.pl 

 

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-06-19

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa