DSCF3251Dobrze wchodzą w sezon trzecioligowcy koszykarskiego klubu PGE Turów. W piątek 7 października przyjmowali na własnym parkiecie zespół UKS Rio Team ze Złotoryi. Po bardzo wyrównanych trzech kwartach o końcowym wyniku zdecydowała czwarta odsłona meczu. Zgorzelczanom udało się im wygrać mimo, iż jeszcze w połowie końcowej ćwiartki przegrywali 63:66.

Zapraszamy do galerii

Przyczyną były błędy w obronie, brak zastawień, skuteczności rzutowej oraz odczuwalna przewaga fizyczna przeciwników. Wystarczyło jednak kilka wskazówek trenera Kabały w krótkiej przerwie, aby gra zaczęła się kleić. Wystarczyło kilka składnych akcji zakończonych celnymi rzutami, aby miejscowi doszli rywali a potem ich wyprzedzili. Zdobytej przewagi nie oddali już do końca spotkania. Zwycięstwo osiągnęli dzięki zdecydowanie poprawionej, agresywnej obronie i lepszej skuteczności rzutowej, które to elementy zupełnie załamały się u przeciwników. Wygrana 78:71 jest jak najbardziej zasłużona.