DSCF3043Zgorzeleccy koszykarze bardzo mocno weszli w nowy sezon. W meczu z Siarką Tarnobrzeg w całej drugiej połowie pozwolili przeciwnikowi na zdobycie zaledwie 15 punktów podczas, gdy w tym samym czasie swój stan posiadania powiększyli aż o 49 oczek. PGE Turów wygrał na wyjeździe 36 punktami: 51:87.

Pierwsza połowa nie zwiastowała takiego pogromu. Pierwsze dziesięć minut było remisowe (20:20) z tym, że swój wkład w ten wynik mieli prawie wszyscy gracze. Kostrzewski i Archibeque zaliczyli po cztery punkty, Carter i Michalak po trzy a Ikovlev, Gospodarek, i Erves po dwa.

Powoli, lecz niekorzystnie dla Turowa rozwijała się akcja w drugiej kwarcie. Po pięciu minutach gospodarze prowadzili czterema punktami (28:24). Przełom nastąpił po rzucie Ikovlev na półtorej minuty przed przerwą. Ukrainiec doprowadził do remisu 34:34 a celny rzut Archibeque’a i punkty z szybkiego ataku DJ-a dały czarnozielonym przed przerwą prowadzenie 38:36. W tej ćwiartce dał znać o sobie DJ (8 pkt) a Ikovlev i Archibeque powiększyli swoje statystyki.

Niewiarygodny zwrot sytuacji nastąpił w trzeciej odsłonie. Na parkiecie zaczął szaleć Michalak, który przez większość czasu pierwszej połowy „grzał ławę”. W ciągu 10 minut zdobył 8 oczek. Gonił go niewidoczny w ciągu pierwszych 20 minut Kacper Borowski (5 pkt). Obrona Turowa stanowiła dla rywali mur nie do przebicia, gdyż w tej kwarcie miejscowi zdobyli zaledwie 9 punktów podczas, gdy przyjezdni aż 25. Po półgodzinie gry stan spotkania wynosił 45:63.

Gospodarze jeszcze gorzej prezentowali się w ostatniej ćwiartce. Turów poszedł za ciosem i w ciągu pierwszych pięciu minut zdobył aż 14 oczek przy zerowym dorobku gospodarzy (45:77). Wynik tej ćwiartki to 6:24. Końcowy wynik 51:87 pokazuje ogromną różnicę klas pomiędzy zespołami. O przegranej Siarki zdecydowało wiele elementów. Do najważniejszych zaliczmy fatalną skuteczność rzutów z gry (34/63 proc). Warto dodać, że czarnozieloni mają bardziej wyrównany zespół. Jego rezerwowi zdobyli 39 oczek przy 6 oczkach tych ze składu gospodarzy. W zespole znad Nysy czterech graczy przekroczyło granicę dwucyfrowej zdobyczy: Archibeque, DJ, Kostrzewski i Michalak.

Siarka Tarnobrzeg - PGE Turów Zgorzelec 51:87 (20:20, 16:18, 9:25, 6:24)

Siarka: Brown 13, Jakóbczyk 10, Wojdyła 10, Patoka 8, Malczyk 4, Welsh 4, Musijowski 2, Nelson-Henry 0, Pandura 0, Rycerz 0.

PGE Turów: Archibeque 14, Jackson 14, Kostrzewski 12, Michalak 11, Carter 8, Erves 8, Ikowlew 7, Borowski 6, Gospodarek 4, Bochno 3, Lichnowski 0.