Pracowita doba 1Minionej doby policjanci z powiatu zgorzeleckiego interweniowali 45 razy. Podczas służby funkcjonariusze obsłużyli 6 kolizji drogowych. Zatrzymano 6 kierujących z sądowymi zakazami, 4 mężczyzn którzy posiadali przy sobie narkotyki i 3 osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania. „Kryminalni” odzyskali skradziony telefon oraz utracony na terenie Niemiec motorower.


Miniona doba to czas wytężonej pracy policjantów z całego powiatu zgorzeleckiego. W ciągu zaledwie 24 godzin policjantów wzywano 45 razy. W 6 przypadkach były to kolizje drogowe. Na terenie gminy Pieńsk odnaleziono 2 niewybuchy, które były zabezpieczane przez policjantów do czasu przybycia patrolu saperskiego.
Policjanci na terenie powiatu zatrzymali 6 kierujacych, którzy mieli orzeczone zakazy prowadzenia pojazdów. Jeden z nich kierując pojazdem marki Nissan nie dostosował prędkości do warunków drogowych, uderzył w barierę ochronna i wypadł z drogi. W wyniku poniesionych obrażeń trafił do szpitala. Ale na tym nie koniec przewinień 44-latka. Przy mężczyźnie ujawniono metamfetaminę oraz nabój, a miejscu jego zamieszkania rewolwer. Teraz za wszystkie popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.
Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy pełniący służbę na terenie naszego powiatu zatrzymali 38 i 40-latka, którzy posiadali przy sobie marihuanę i metamfetaminę.
Jedno ze zgłoszeń, które odebrał dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu dotyczyło dwóch mężczyzn, którzy w jednym z marketów chcieli dokonać kradzieży towaru, szarpać się z pracownikami ochrony i odjechać w nieznanym kierunku pojazdem marki Nissan. Policjanci z Ogniwa-Patrolowo Interwencyjnego wspólnie z dzielnicowymi w wyniku podjętych czynności zatrzymali na jednej z ulic w Zgorzelcu wskazanego Nissana. Jak się okazało 28-letni kierujący nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, za to miał przy sobie amfetaminę, metamfetaminę oraz listki nasączone LSD. Natomiast 23-letni pasażer odpowie za usiłowanie kradzieży i posiadanie marihuany i metamfetaminy.
Podczas minionej doby policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy odzyskali skradziony telefon i motorower. Telefon został wydany właścicielowi. W sprawie motoroweru zatrzymany został 36-latek, który podejrzany jest o jego kradzież z terenu Niemiec. Mężczyzna usłyszał już zarzut, teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. W ręce policjantów wpadły też osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania. 40-latek i 60-latka zostali zatrzymani przez dzielnicowych z bogatyńskiego komisariatu. Mężczyzna po wpłaceniu grzywny uwolnił się od wykonania kary pozbawienia wolności, natomiast kobieta spędzi w więzieniu 24 dni. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej jednostki zatrzymali 42-latka, który był poszukiwany przez prokuraturę. Po pobraniu od niego oświadczenia o aktualnym miejscu pobytu mężczyzna został zwolniony.
kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-05-20

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa