Bogatynia

160 działekW wyniku działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali 33-latka podejrzewanego o posiadanie środków psychotropowych. W wyniku przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli 160 działek handlowych metamfetaminy. Od zatrzymanego, który usłyszał już zarzut, na poczet przyszłych kar i grzywien mundurowi zabezpieczyli pieniądze. Podejrzanemu może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

OnW dniach od 22 czerwca do 1 lipca b.r. podopieczni klubu UKS Patomswim Bogatynia przebywali na kolejnym już obozie sportowym w Kołobrzegu. Bardzo dobra lokalizacja zgrupowania to największy atutu ośrodka: bezpośrednio przy trasach rowerowych,  w parku, przy samej plaży, z pełną bazą sportową (boiska zewnętrzne, sala gimnastyczna, siłownia, sala konferencyjna).
W obozie wzięło udział 50 osób w wieku 7 -17 lat.

zatrzymany za narkotykiPolicjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzewanego o posiadanie narkotyków. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze w pomieszczeniu gospodarczym zajmowanym przez mężczyznę ujawnili ponad 55 gramów metamfetaminy. Teraz podejrzanemu o posiadanie środków psychotropowych grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

RoweremStowarzyszenie „Bog-Tur”, postanowiło włączyć się w zwiedzanie domów przysłupowych w naszej bogatyńskiej gminie. Członkowie stowarzyszenia (i nie tylko) a nawet jechał z nami, ślązak zamieszkały w niemieckim Olbersdorfie, pojechali na rowerach do Działoszyna aby zwiedzić tamtejsze domy przysłupowe.

Patron szkołyW kwietniu, uczennica klasy 7c Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni – Lena Siennicka – wzięła udział w II edycji Wojewódzkiego Konkursu „Patron szkoły – w nowej odsłonie” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 118 im. płk. pilota Bolesława Orlińskiego we Wrocławiu.

DSC 5964W czwartek (6.06) Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia – Wojciech Dobrołowicz wręczył, po przeprowadzonych konkursach, powierzenia stanowisk dyrektorów. Dyrektorem: • Przedszkola Publicznego nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bogatyni została Bogumiła Lewczuk;

Pieszy i rowerowy Bog turW sobotę (18.05) Stowarzyszenie „Bog-Tur”, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz starostwo miejscowości Višňova, już po raz VIII zorganizowali, rajd pieszy i rowerowy „Eurotour”. Start honorowy dla rowerzystów z Polski spod bogatyńskiego Urzędu Miasta i Gminy oraz spod siedziby „Bog-Turu” (piesi). Następnie pojechaliśmy do Višňovej na start ostry.

Przebudowa PocztowejW środę (22.05) Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz podpisał dzisiaj umowę na realizację robót budowlanych, dla zadania pn: „Przebudowa fragmentu ulicy Pocztowej w Bogatyni” (końcowy odcinek), z Wykonawcą – Przedsiębiorstwem Robót Instalacyjnych INSBUD Sp. z o.o. ze Zgorzelca.

Marsze na orientację123W Lubomierzu (11.05), odbyły się IV na Orientację „Sami swoi”, zaliczane do Pucharu Polski Młodzieży oraz Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację na rok 2024. Zawodnicy wystartowali w dwóch etapach dziennych, a o końcowej klasyfikacji decydowała jak najmniejsza suma punktów karnych zdobytych podczas dwóch etapów. Sędziowano zgodnie z zasadami punktacji ZG PTTK i postanowieniami Regulaminu Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację.

Spotkanie z DorotąW poniedziałek, 20 maja w kawiarni „Atena” odbyło się spotkanie autorskie z podróżniczką i pisarką Dorotą Szparagą. To wędrowczyni i pasjonatka długodystansowych szlaków górskich. Rok temu gościła już w Bogatyńskim Ośrodku Kultury opowiadając o swojej alpejskiej wędrówce szlakiem Via Alpina, podczas której samotnie pokonała dystans 2650 km! Teraz podróżniczka powróciła do Bogatyni aby opowiedzieć o swoich przygodach na kolejnym szlaku.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2100zł 4,2300zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-07-19

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa