Bogatynia

Przebudowa PocztowejW środę (22.05) Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz podpisał dzisiaj umowę na realizację robót budowlanych, dla zadania pn: „Przebudowa fragmentu ulicy Pocztowej w Bogatyni” (końcowy odcinek), z Wykonawcą – Przedsiębiorstwem Robót Instalacyjnych INSBUD Sp. z o.o. ze Zgorzelca.

Marsze na orientację123W Lubomierzu (11.05), odbyły się IV na Orientację „Sami swoi”, zaliczane do Pucharu Polski Młodzieży oraz Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację na rok 2024. Zawodnicy wystartowali w dwóch etapach dziennych, a o końcowej klasyfikacji decydowała jak najmniejsza suma punktów karnych zdobytych podczas dwóch etapów. Sędziowano zgodnie z zasadami punktacji ZG PTTK i postanowieniami Regulaminu Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację.

Spotkanie z DorotąW poniedziałek, 20 maja w kawiarni „Atena” odbyło się spotkanie autorskie z podróżniczką i pisarką Dorotą Szparagą. To wędrowczyni i pasjonatka długodystansowych szlaków górskich. Rok temu gościła już w Bogatyńskim Ośrodku Kultury opowiadając o swojej alpejskiej wędrówce szlakiem Via Alpina, podczas której samotnie pokonała dystans 2650 km! Teraz podróżniczka powróciła do Bogatyni aby opowiedzieć o swoich przygodach na kolejnym szlaku.

skradziony z NiemiecFunkcjonariuszki Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Bogatyni ujawniły na terenie zalesionym w mieście pojazd marki Ford, którego kradzież zgłoszono na terytorium Niemiec. Ponadto do pojazdu przytwierdzone były polskie tablice rejestracyjne przypisane do innego pojazdu. Właściciel po zakończonych czynnościach procesowych będzie mógł odzyskać swoją własność.

Koncert 1W czwartek (25.04) odbył się trzynasty koncert z cyklu „Atena na Bis!”. Na „Atenowej” scenie zaprezentowała się Bożena Mazowiecka z zespołem. To bogatynianka, wieloletni pracownik i dyrektor Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, obecnie dyrektor Biblioteki Publicznej w Bogatyni. Od dziecka związana z muzyką zawodowo w zespołach „STREET” oraz „Mariaż”. W zeszłym roku postanowiła spełnić jedno ze swoich marzeń i zgłosiła się do programu rozrywkowego „The Voice Senior”.

Znawcy angielskiego 2W czwartek (18.04) Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni gościła ponad 40 uczestników z 6 szkół gminy Bogatynia, którzy pod pilnym okiem 6 nauczycieli przygotowali 15 prezentacji w języku angielskim. To rezultat miejsko-gminnych eliminacji do powiatowego finału XVII Festiwalu Małych Form Artystycznych, który odbędzie się w BOK 24 kwietnia. Impreza objęta honorowym patronatem Burmistrza MiG Bogatynia Wojciecha Dobrołowicza przyciąga rokrocznie najkreatywniejszych miłośników języka angielskiego.

Metaamfetamin w słoikuW wyniku działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni zabezpieczyli 130 porcji handlowych metamfetaminy. Narkotyki w miejscu swojego zamieszkania przechowywała 42-latka, która schowała je w pojemniku z makaronem. Kobieta została zatrzymana i usłyszała już zarzut do którego się przyznała. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Gminne potyczki 1We wtorek (16.04) w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Bolesława Chrobrego w Bogatyni odbyła się kolejna edycja Gminnych Potyczek Matematycznych Klas III. W potyczkach wzięli udział uczniowie klas III ze wszystkich szkół z gminy Bogatynia.

Pasjonat perfumPolicjanci z Referatu Kryminalnego bogatyńskiego komisariatu zatrzymali sprawcę licznych kradzieży sklepowych. 34-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego wykorzystując nieuwagę obsługi jednej z drogerii na terenie miasta wyniósł towar o łącznej wartości ponad 3 tysiący złotych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Wielkie 1We wtorek, 9 kwietnia 2024 r. o godz. 16.00 w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbył się XXI Festiwal Piosenki Dziecięcej „Wielkie Maluchów Śpiewanie”. W Festiwalu wzięło udział ponad 130 małych artystów z 4 przedszkoli oraz 4 szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Bogatynia. Obejrzeliśmy w sumie 9 występów, w których dominowały kolorowe prezentacje zespołowe.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-05-24

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa