Bogatynia

Skradziona fotopułapkaUkradł fotopułapkę o wartości 1300 złotych. Został zatrzymany przez policjantów ze Zgorzelca i Bogatyni, którzy odzyskali skradzione mienie. 46-latek usłyszał już zarzut do którego się przyznał. Za ten czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

uciekałDo 5 lat pozbawienia wolności grozi 42-latkowi za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Mężczyzna kierując pojazdem marki Audi zlekceważył nadawane mu sygnały świetlne i dźwiękowe i kontynuował jazdę. Po kilku godzinach został zatrzymany na terenie Bogatyni. Jak się okazało nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Kolej do BogatyniW piątek (25.08) na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu, w obecności Pana Ministra Andrzeja Bittela, Wojewody Dolnośląskiego, Parlamentarzystów, Prezesa PKP PLK oraz Marszałków Województwa Dolnośląskiego, podpisana została umowa pomiędzy PKP Polskimi Liniami Kolejowymi, a Wykonawcą na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej rewitalizacji linii kolejowej Bogatynia – Zgorzelec.

Kopalnia już nie zabieraDobre wiadomości płyną z pogranicza polsko-czeskiego. Kopalnia Turów, należąca do spółki PGE GiEK, zakończyła trwający ponad rok okres testowy podziemnego ekranu przeciwfiltracyjnego, który ma chronić zasoby wodne po czeskiej stronie. Wyniki pomiarów wykazują wzrosty poziomu zwierciadeł wód podziemnych nawet o ponad 4 m – podała w piątek spółka.

kolejne przestępstwaPolicjanci z Referatu Prewencji Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen. Jak się okazało mężczyzna posiadał cztery sądowe zakazy prowadzenia pojazdów oraz siedem decyzji starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania. Natomiast samochód nie miał aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC.

PHOTO 2023 07 31 16 10 45123456Do groźnego wypadku doszło w środę 2 sierpnia na drodze nr 352. Naprzeciw prawidłowo jadącej ciężarówki, w okolicy zjazdu na Posadę, pojawił się jadący tym samym w kierunku przeciwnym samochód osobowy. Kierowca ciężarówki pragnąc uniknąć zderzenia mocno skręcił, wskutek czego nie opanował pojazdu i wylądował w rowie.

Podjazd 1Przy wejściu do szpitala w Bogatyni trwają prace remontowe. Jest to przebudowa wjazdu do budynku szpitala. W ramach prac zostanie przygotowany nowy podjazd dla karetek. Na pewno usprawni to transport pacjentów do budynku i będzie zarazem elementem estetycznym całości.

521 GrantyProgram przewiduje wsparcie projektów mających na celu tworzenie odpowiednich warunków infrastrukturalnych sprzyjających aktywnemu uczestnictwu w kulturze i w życiu społecznym.

image 02 15W ostatnim czasie miasto Bogatynia stawia na nowoczesne rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa, instalując kamery monitoringu w strategicznych miejscach, by zapewnić ochronę mieszkańcom i osobom odwiedzającym nasze miasto. Jest to krok w dobrą stronę. Monitoring ma pomagać w prewencji kryminalnej oraz zwiększyć nasze bezpieczeństwo.

Pinkin BogtayniaW czwartek (27.07) przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Bogatyni odbył się kolejny Dyżur Wakacyjny. Uczestniczył w nim Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz. W zabawie uczestniczyły przedszkolaki z przedszkoli publicznych nr 3, nr 5, nr 7 oraz Oddziału Przedszkolnego w Opolnie Zdroju. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni organizuje zabawy dla najmłodszych mieszkańców Miasta i Gminy Bogatynia w lipcu oraz sierpniu.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,5600zł 4,6900zł
usd USD 4,2200zł 4,4400zł
usd CHF 4,7100zł 4,8700zł
usd GBP 5,1900zł 5,4000zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2023-09-26

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa