Bogatynia

RoweremStowarzyszenie „Bog-Tur”, postanowiło włączyć się w zwiedzanie domów przysłupowych w naszej bogatyńskiej gminie. Członkowie stowarzyszenia (i nie tylko) a nawet jechał z nami, ślązak zamieszkały w niemieckim Olbersdorfie, pojechali na rowerach do Działoszyna aby zwiedzić tamtejsze domy przysłupowe.

Patron szkołyW kwietniu, uczennica klasy 7c Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni – Lena Siennicka – wzięła udział w II edycji Wojewódzkiego Konkursu „Patron szkoły – w nowej odsłonie” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 118 im. płk. pilota Bolesława Orlińskiego we Wrocławiu.

DSC 5964W czwartek (6.06) Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia – Wojciech Dobrołowicz wręczył, po przeprowadzonych konkursach, powierzenia stanowisk dyrektorów. Dyrektorem: • Przedszkola Publicznego nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bogatyni została Bogumiła Lewczuk;

Pieszy i rowerowy Bog turW sobotę (18.05) Stowarzyszenie „Bog-Tur”, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz starostwo miejscowości Višňova, już po raz VIII zorganizowali, rajd pieszy i rowerowy „Eurotour”. Start honorowy dla rowerzystów z Polski spod bogatyńskiego Urzędu Miasta i Gminy oraz spod siedziby „Bog-Turu” (piesi). Następnie pojechaliśmy do Višňovej na start ostry.

Przebudowa PocztowejW środę (22.05) Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz podpisał dzisiaj umowę na realizację robót budowlanych, dla zadania pn: „Przebudowa fragmentu ulicy Pocztowej w Bogatyni” (końcowy odcinek), z Wykonawcą – Przedsiębiorstwem Robót Instalacyjnych INSBUD Sp. z o.o. ze Zgorzelca.

Marsze na orientację123W Lubomierzu (11.05), odbyły się IV na Orientację „Sami swoi”, zaliczane do Pucharu Polski Młodzieży oraz Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację na rok 2024. Zawodnicy wystartowali w dwóch etapach dziennych, a o końcowej klasyfikacji decydowała jak najmniejsza suma punktów karnych zdobytych podczas dwóch etapów. Sędziowano zgodnie z zasadami punktacji ZG PTTK i postanowieniami Regulaminu Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację.

Spotkanie z DorotąW poniedziałek, 20 maja w kawiarni „Atena” odbyło się spotkanie autorskie z podróżniczką i pisarką Dorotą Szparagą. To wędrowczyni i pasjonatka długodystansowych szlaków górskich. Rok temu gościła już w Bogatyńskim Ośrodku Kultury opowiadając o swojej alpejskiej wędrówce szlakiem Via Alpina, podczas której samotnie pokonała dystans 2650 km! Teraz podróżniczka powróciła do Bogatyni aby opowiedzieć o swoich przygodach na kolejnym szlaku.

skradziony z NiemiecFunkcjonariuszki Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Bogatyni ujawniły na terenie zalesionym w mieście pojazd marki Ford, którego kradzież zgłoszono na terytorium Niemiec. Ponadto do pojazdu przytwierdzone były polskie tablice rejestracyjne przypisane do innego pojazdu. Właściciel po zakończonych czynnościach procesowych będzie mógł odzyskać swoją własność.

Koncert 1W czwartek (25.04) odbył się trzynasty koncert z cyklu „Atena na Bis!”. Na „Atenowej” scenie zaprezentowała się Bożena Mazowiecka z zespołem. To bogatynianka, wieloletni pracownik i dyrektor Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, obecnie dyrektor Biblioteki Publicznej w Bogatyni. Od dziecka związana z muzyką zawodowo w zespołach „STREET” oraz „Mariaż”. W zeszłym roku postanowiła spełnić jedno ze swoich marzeń i zgłosiła się do programu rozrywkowego „The Voice Senior”.

Znawcy angielskiego 2W czwartek (18.04) Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Bogatyni gościła ponad 40 uczestników z 6 szkół gminy Bogatynia, którzy pod pilnym okiem 6 nauczycieli przygotowali 15 prezentacji w języku angielskim. To rezultat miejsko-gminnych eliminacji do powiatowego finału XVII Festiwalu Małych Form Artystycznych, który odbędzie się w BOK 24 kwietnia. Impreza objęta honorowym patronatem Burmistrza MiG Bogatynia Wojciecha Dobrołowicza przyciąga rokrocznie najkreatywniejszych miłośników języka angielskiego.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-06-21

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa