Zgorzelec

australiaMiejska Biblioteka Publiczna zaprasza 14 czerwca, na wykład pt. Australia – śladami Pawła Edmunda Strzeleckiego, który wygłosi Barbara Grzybek, starszy kustosz z Archiwum Państwowego we Wrocławiu Oddział w Bolesławcu.Barbara Grzybek, która poznała Australię podczas wyjazdu służbowego, opowie o swoich osobistych doświadczeniach oraz o miejscach, które odwiedził w XIX w. Paweł Edmund Strzelecki.

12 1Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu zaprasza na Koncert Wiosenny w wykonaniu dwóch orkiestr: Orkiestry Smyczkowej pod dyrekcją Anny Krupy oraz Orkiestry Dętej pod dyrekcją Jagody Leśniak-Sidorskiej. Koncert odbędzie się 31 maja 2023 o godz. 17:00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.

plakat odwołanespotkanieZ przyczyn niezależnych, informujemy że spotkanie z Marysią Krasowską zostało odwołane. Nową datę spotkania podamy w innym terminie.

dmr06W sobotę, 20 maja na stadionie miejskim w Zgorzelcu odbył się  Dziecięcy Maraton Rowerowy. Zawody przy ul. Maratońskiej rozegrano w pięciu kategoriach: najmłodsze dzieci – rowerki biegowe, dzieci do lat 6, 8, 10 i młodzież do lat 12. Pomimo zmiennej aury w imprezie wzięło udział 89 małych uczestników.

Ostatnie dni rekrutacji123Jeśli nie skończyłeś jeszcze 17 roku życia możesz zacząć nową przygodę z instrumentem muzycznym! Fortepian, akordeon, skrzypce, wiolonczela, gitara, flet, klarnet, saksofon, trąbka, waltornia i perkusja- wybór jest duży. To już ostatnie dni rekrutacji do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu na rok szkolny 2023/2024. Zachęcamy do nauki gry na wybranym instrumencie w jedynej państwowej szkole artystycznej Powiatu Zgorzeleckiego.

oszukana seniorkaPolicjanci zwracają się z apelem do mieszkańców powiatu o zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami, które chcą od nas pieniądze. Historie jakie przedstawiają przestępcy są rożne, ale cel jest ten sam – chcą wyłudzić od nas oszczędności. Zwracamy się również do osób młodych. Informujcie swoich rodziców, dziadków, osoby mieszkające samotnie o metodach jakimi posługują się przestępcy.

Wyprzedaż węgla1We wtorek, 16 maja, rozpoczyna się sprzedaż końcowa węgla będącego w dyspozycji Gminy Miejskiej Zgorzelec, sprowadzonego w ramach preferencyjnego zakupu. Mieszkańcy, uprawnieni do dodatku węglowego, którzy chcą dokonać dodatkowego zakupu węgla od miasta, winni złożyć stosowny wniosek. Termin sprzedaży węgla zostaje wydłużony do 31 lipca 2023 roku.

tydzien otwartych drzwi pionowo a3 w1Od 15 do 19 maja w zgorzeleckiej Szkole Muzycznej trwać będzie Tydzień Otwartych Drzwi. Tegoroczna edycja zadowoli zarówno zagorzałych melomanów, jak i tych niezdecydowanych… Zapraszamy wszystkich! Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat oraz ich rodziców. Przez cały tydzień można obserwować wybrane lekcje instrumentu lub zajęcia grupowe!

Grafika AlchemiaPo zeszłorocznym udanym koncercie, organizowanym w 25. rocznicę śmierci Agnieszki Osieckiej, Fundacja Pamięć, Edukacja, Kultura wspólnie ze stowarzyszeniem Meetingpoint Memory Messiaen pragną zaprosić na koncert piosenek autorstwa Agnieszki Osieckiej połączony z utworami z repertuaru Marleny Dietrich.

15 lecie TęćzyW czwartek, 11 maja 2023 r. w Zespole Szkół Tęcza w Zgorzelcu odbył się Piknik Europejski połączony z obchodami 15-lecia istnienia Szkoły Podstawowej “Tęcza” Zgorzelec oraz szkoły partnerskiej Regenbogengrundschule Goerlitz. Na zaproszenie gospodarzy w wydarzeniu udział wzięli między innymi: Przewodnicząca Rady Powiatu Zgorzeleckiego Małgorzata Sokołowska.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,4000zł 4,5000zł
usd USD 4,0600zł 4,2600zł
usd CHF 4,5600zł 4,7100zł
usd GBP 5,0800zł 5,3000zł
czk CZK 0.1800zł 0.2000zł

Kurs z dnia: 2023-05-31

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa