Zgorzelec

Spotkanie z BurmistrzemTradycją stały się coroczne spotkania Burmistrza Miasta Zgorzelca z Zarządem Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Zgorzelcu. Ze strony Miasta w spotkaniu uczestniczył Burmistrz Miasta Pan Rafał Gronicz i Pani Małgorzata Sokołowska dbająca o relacje inwestorskie z ramienia burmistrza. Środowisko rzemieślnicze reprezentował Zarząd Cechu w osobach:

Roczna odprawa PSPW Komendzie Powiatowej Policji w Zgorzelcu odbyła się roczna odprawa służbowa z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu inspektora Pawła Barskiego. Na spotkaniu podsumowano i omówiono wyniki jednostki za rok 2022 oraz przedstawiono priorytety działań na bieżący rok.

Ukradł 20 koszulekPolicjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali 31-latka podejrzanego o kradzież sklepową. Mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego wykorzystując nieuwagę obsługi sklepu wyniósł odzież o wartości prawie tysiąca złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut do którego się przyznał. Teraz za kradzież cudzego mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Baranowski 3Zgorzeleckie Rondo Solidarności już dawno przestało być węzłem komunikacyjnym a stało się supłem. Począwszy od godzin południowych do wczesno wieczornych, wyjazd lub wjazd do miasta zajmuje coraz więcej czasu. Rekordziście deklarują, że musieli czekać nawet 20 minut. Widząc problem miejski samorząd od kilku lat próbuje znaleźć jego rozwiązanie.

24 latek z narkotykamiPolicjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzewanego o posiadanie narkotyków. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze w pomieszczeniu gospodarczym ujawnili haszysz i marihuanę. Mężczyzna usłyszał już zarzut do którego się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

po19Dobiegły końca prace renowatorskie prowadzone w ramach zadania pn. „Modernizacja budynku Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu etap III w ramach projektu Pomyśl: Nasze Dziedzictwo-Twoja Przyszłość”. Przywrócono utracony blask witrażom oraz tynkom wewnętrznym najbardziej okazałego zgorzeleckiego gmachu. Wartość umowy z Wykonawcą opiewała na 1.250.000 złotych.

DSC 5422W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Kazimiera i Stanisław Bracikowscy – para, która złożyła swoje przyrzeczenie małżeńskie 50 lat wcześniej. Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli ze sobą razem w miłości i przywiązaniu pół wieku.

ZgorzelecFunkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ze Zgorzelca wykryli podczas kontroli na autostradzie A4 w Jędrzychowicach nielegalny przywóz odpadów odzieży używanej ze Szwajcarii do Polski. W przewożonym dla polskiej firmy ładunku znajdowało się zniszczone obuwie oraz zużyta i nieposortowana odzież. Odbiorca nie posiadał zezwolenia na przetwarzanie i nie był w stanie dokonać odzysku lub utylizacji odzieży w sposób zgodny z przepisami.

LZSW Gaju Oławskim (14.01) odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego za 2022 rok w ramach XXIII Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi i Miast. W klasyfikacji generalnej powiatów, w której nagradzano 15 najlepszych, Powiat Zgorzelecki zajął 9 miejsce wśród 27 powiatów z terenu Województwa Dolnośląskiego!

PHOTO 2023 01 20 17 35 26123W piątek 20 stycznia ok. godz. 13.00 na stacji paliw Lotos przy ul. Daszyńskiego doszło do tragedii. Podczas prac remontowych przy zbiorniku paliwa nastąpił wybuch. Na miejscu zdarzenia szybko pojawiły się służby ratunkowe i porządkowe. Teren stacji paliw został otoczony i zabezpieczony. Podczas akcji ratunkowej okazało się, że jeden z pracowników zginął na miejscu.

Więcej zdjęć w Galerii!

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,6100zł 4,7300zł
usd USD 4,3400zł 4,4200zł
usd CHF 4,7200zł 4,7500zł
usd GBP 5,3500zł 5,4100zł
czk CZK 0.1985zł 0.1994zł

Kurs z dnia: 2023-02-01

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa