Zgorzelec

Liga pływackaXXII Powiatowa Liga Pływacka „O Uśmiech Dziecka” przeszła do historii. 18 maja br. na pływalni Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Zgorzelcu odbyła się ostatnia, trzecia edycja tegorocznych zawodów. Z 13 klubów biorących udział w zawodach wystartowało 230 zawodniczek i zawodników. Na pływalni Centrum Sportowo Rekreacyjnego gościliśmy Just Swim Beavers, MKS Jedenastka Jelenia Góra, MKS Karkonosze Jelenia Góra, Rekin Świebodzice.

Spotkanie z Monika Richardson 1Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu i Fundacja Pamięć, Edukacja, Kultura zapraszają na spotkanie z dziennikarką i prezenterką MONIKĄ RICHARDSON, które odbędzie się 28 maja 2024r. o godz. 17:00 w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura (Koźlice 1, 59-900 Zgorzelec). Monika Richardson – urodzona we Wrocławiu, iberystka, dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Założycielka butikowej  szkoły językowej Richardson School.

Szansa na sukcesDwie siostry zgorzelczanki wystąpiły w wiosennej edycji programu Szansa na sukces. Opole 2024. Zaśpiewały piosenki zespołu Papa D. Szansa na sukces to najstarszy talent show w telewizji polskiej. Na antenie TVP emitowany jest od 1993 roku. W każdym odcinku uczestnicy śpiewają piosenki innej gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Konkurs rozstrszygniętyW Auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu (15.05) odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Instrumentach Muzycznych. Konkurs objęli patronatem: Burmistrz Miasta Zgorzelec oraz Wójt Gminy Zgorzelec. Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji 3-osobowych drużyn, jury w składzie: Małgorzata Fornagiel, Halina Hachak, Wiesława Żandarska i Dominik Lewicki, przyznało następujące nagrody:

Parkuj aPolicjanci przypominają, że pozostawienie pojazdu w miejscu do tego nieprzeznaczonym jest wykroczeniem, które często stanowi utrudnienie dla pieszych oraz innych kierowców. Osoby, które nie stosują się do związanych z tym przepisów, mogą spodziewać się mandatu, a nawet odholowania pojazdu. Ustawa o ruchu drogowym dokładnie określa miejsca i sytuacje, gdy pozostawianie auta i postój są zakazane. Parkowanie w miejscu niedozwolonym oznacza dla kierującego nie tylko przewidziane w taryfikatorze kary pieniężne, ale także punkty karne.

hopka 2Wydział infrastruktury Urzędu Miasta Zgorzelec informuje, że w dniach 16 i 17 maja (w najbliższy czwartek i piątek) Wykonawca przeprowadzi naprawy gwarancyjne wyniesionych przejść dla pieszych, wybudowanych w ramach zadania "Bezpieczny pieszy". Prace będą przyczyną okresowych utrudnień w ruchu.

orkiestra wiolonczeleW środowe popołudnie 22 maja o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbędzie się Koncert Wiosenny w wykonaniu dwóch orkiestr: Orkiestry Smyczkowej pod dyrekcją Anny Krupy oraz Orkiestry Dętej pod dyrekcją Jagody Leśniak.

Wkrótce przebudowaWydział Przygotowania i Realizacji Inwestycji informuje, że z dniem 9 maja 2024 roku rozpoczną się prace związane z przebudową odcinka ul. Staszica od skrzyżowania z ul. Domańskiego do ul. Konarskiego. Zgodnie z wprowadzoną na czas prowadzonych robót tymczasową organizacją ruchu ww. odcinek będzie zamknięty dla ruchu. Z uwagi na zmiany w organizacji ruchu prosimy o zachowanie ostrożności.

Marzena Nester franczyzobiorczyni Żabki 1 Marzena Nester zawsze chciała założyć własną działalność gospodarczą, ale zdawała sobie sprawę, że wiąże się to z koniecznością posiadania dużych środków finansowych. Do czasu, kiedy trafiła na ofertę sieci Żabka i okazało się, że na start inwestycji potrzebuje jedynie ok. 5 tys. zł.W tej kwocie otrzymała wyposażony i zatowarowany lokal, bezpłatne szkolenia oraz pełną opiekę przedstawicieli Żabki. Dowiedz się więcej o zaletach franczyzy i o tym, jak założyć własny sklep pod znanym logotypem.

Olimpiada sportowaDolny Śląsk jest gospodarzem XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych, trwającej do 7 czerwca 2024 roku. Blisko 3000 młodych zawodników z całej Polski rywalizuje o medale w różnych dyscyplinach, m.in. piłce ręcznej, siatkówce, gimnastyce sportowej, gimnastyce artystycznej, skokach na trampolinie, szachach, tenisie stołowym, badmintonie i brydżu sportowym.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-05-24

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa