Lubań

nieuczciwa opiekunkaLubańscy dzielnicowi zatrzymali 35- letnią kobietę podejrzaną o kradzież pieniędzy. Mieszkanka powiatu lubańskiego poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa kryminalne, bezinteresownie opiekowała się starszą osobą, którą następie okradła na łączną kwotę 60 tysięcy złotych. Teraz sprawą kobiety zajmie się lubański sąd. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Dbają o parkW tym roku mija 200 lat od budowy Domu Górskiego na Kamiennej Górze i rozpoczęcia tworzenia wokół niego założeń zieleni, które dziś określamy mianem parku na Kamiennej Górze. Miejski samorząd nie tylko na bieżąco dba stan tego wyjątkowego miejsca, ale i wdraża długofalowe projekty, których celem jest podniesienie jego walorów przyrodniczo-rekreacyjnych. W 2019 roku sporządzono projekt remontu dróg i alejek na Kamiennej Górze.

Bez nazwyPo majowym weekendzie w hali produkcyjnej wybudowanej przy Zakładzie Karnym w Zarębie pracę rozpoczęła pierwsza grupa skazanych. Osadzeni będą pracowali przy montażu mebli tapicerowanych. Po kilku miesiącach poszukiwań kontrahenta z końcem lutego 2024 roku dyrektor Zakładu Karnego w Zarębie podpisał umowę z Fabryką Nova Polska na dzierżawę hali produkcyjnej wybudowanej przy zakładzie karnym i zatrudnienie w niej osadzonych.

Siekierka czyściejszaPracownicy Nadzoru Wodnego Lubań przy współpracy Urzędu Miasta Lubań prowadzą prace porządkowe Siekierki. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie prowadzi właśnie prace porządkowe lubańskiego cieku wodnego. Efekty tych działań widać już na Siekierce płynącej przy ul. Łużyckiej. W ramach współpracy z lubańskim samorządem Nadzór Wodny Lubań może liczyć na wsparcie ze strony miejskiej spółki - Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych.

IMG 6273To już czwarta edycja najbardziej bajkowego festiwalu w Zamku Czocha, a może nawet w całej Polsce? Zapraszamy wszystkich na festiwal Bohaterowie i Księżniczki. Zamknij oczy i otwórz umysł. Wyobraź sobie piękną średniowieczną twierdzę, wokół której spacerują postaci z bajek. Wyobraź sobie, że możesz z nimi obcować, że przybyły właśnie dla Ciebie.

Spłonęła altankaW sobotę (17.04) wieczorem około 22.00 strażacy Państwowej Straży Pożarnej z Lubania zostali wezwani, by ugasić płonący śmietnik w parku na Kamiennej Górze. Palić miał się śmietnik znajdujący się za cmentarzem żołnierzy radzieckich, na wysokości starego basenu. Po dojeździe na miejsce i przeszukiwaniu terenu strażacy zobaczyli, że pali się na ogródkach działkowych poniżej parku.

424 235652Lubańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) Oddział w Zgorzelcu zabezpieczyli 11 litrów alkoholu, około 2 kg krajanki tytoniowej oraz 150 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Właściciel odpowie teraz za przestępstwo skarbowe. Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano wstępnie na ponad 2 tysiące złotych. Za taki czyn grozi wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności.

Wspólny PatrolLubańscy dzielnicowi cyklicznie łączą siły z przedstawicielami innych służb i podejmują wspólne działania na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Tym razem dzielnicowi pełnili wspólną służbę z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei. Mundurowi patrolowali tereny dworców i sprawdzali bezpieczeństwo podróżujących.

Szczęśliwie uratowanySzczęśliwie zakończyły się poszukiwania 84-latka, który oddalił się z domu. Mężczyzna długo nie wracał do domu po tym, jak wyruszył ciągnikiem rolniczym w celu wykonania prac polowych. Druhy z OSP Platerówka znaleźli zaginionego mężczyznę w miejscowości Grabiszyce Górne. Lubańskich mundurowych wsparli funkcjonariusze z Policyjnej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim oraz druhy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Platerówki, Grabiszyc, Włosienia oraz Leśnej.

noresizeWiosenne temperatury i coraz dłuższe dni sprawiają, że więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Miejskie palce zabaw to miejsca często wybierane przez rodziców na bezpieczną i urozmaiconą zabawę z pociechami. Przy ulicy Leśnej stanęła karuzela i bujak. Na placu Lompy zamontowana została huśtawka. Z kolei przy ulicy Parkowej powstaje kolorowy „zamek”.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-05-24

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa