NZEGRE0320s005Dla milionów ludzi na całym świecie, niedziela 24 marca 2024 roku, będzie wyjątkowym dniem. Spotkają się w wielu miejscach, w tym także w regionie Łużyc by po zachodzie słońca upamiętniać śmierć Jezusa Chrystusa. Każdy mieszkaniec jest mile widzianym gościem.


Uroczystość ta, znana jako Pamiątka, to najważniejszy dzień dla niemal 9 milionów Świadków Jehowy na całym świecie. Obchodzą oni to święto każdego roku, zgodnie z poleceniem Jezusa zapisanym w Ewangelii według Łukasza 22:19: „Czyńcie to na moją pamiątkę”. Jak wyjaśnia Zbigniew Malarski, rzecznik Świadków Jehowy w regionie Dolnego Śląska:
„Jezus wypowiedział te słowa blisko dwa tysiące lat temu dokładnie dnia 14 Nisan, według żydowskiego kalendarza księżycowego, a według obecnego kalendarza jest to niedziela, 24 marca. Właśnie w tym dniu spotkamy się, by upamiętniać śmierć Jezusa Chrystusa”.
Co ciekawe, w zeszłym roku na święto Pamiątki przyszło ponad 20 milionów osób, czyli dużo ponad dwa razy więcej niż samych wyznawców. W Polsce w uroczystości wzięło udział aż 186 tysięcy ludzi! W Zgorzelcu, Lubaniu, Bolesławcu ponad 1 400 osób.

Skąd takie zainteresowanie?
Zbigniew Malarski rzecznik Świadków Jehowy w regionie Dolnego Śląska wyjaśnia:
„Od wielu lat na uroczystość rocznicy śmierci Jezusa w Zgorzelcu, Lubaniu, Bogatyni, Bolesławcu przychodzi wiele osób niebędących Świadkami Jehowy. Szanują to czego dokonał Syn Boży i są gotowi dowiedzieć się więcej. Cenimy taką postawę, otwartą na nowe informacje. Jesteśmy przekonani, że i w tym roku nasi znajomi, sąsiedzi, współpracownicy czy nawet osoby postronne ,przyjmą zaproszenie by spotkać się z nami w tym szczególnym dniu. Serdecznie zapraszamy każdego mieszkańca.”


W tym roku, tylko w Polsce uroczystość Pamiątki odbędzie się w ponad 1270 miejsc – i co interesujące – aż w 11 językach. Świadkowie Jehowy i przybyli goście, spotkają się przy w Zgorzelcu przy ul. Słowackiego 9F,w Lubaniu przy ul. Zawidowskiej 28A, w Bolesławcu przy ul. Sadowej 36. Podczas uroczystości zostanie wygłoszone przemówienie, które wyjaśni, dlaczego Jezus umarł i jakie znaczenie jego śmierć ma dla każdego człowieka Program wszędzie będzie taki sam i potrwa około godziny.
Podobnie jak to było w ubiegłych latach, także i teraz w/w miastach oraz okolicznych miejscowościach, Świadkowie Jehowy prowadzą specjalną kampanię zapraszania na doroczne święto Pamiątki.
We wspomnianej kampanii w Polsce udział bierze ponad 116 tysięcy Świadków Jehowy. Co ich do tego skłania?
„Do udziału w kampanii zapraszania na święto Pamiątki skłania mnie wdzięczność za ofiarną śmierć Jezusa. Dzięki miłości jaką Bóg i Jezus okazali nam, ludziom, wszyscy mamy wspaniałą nadzieję na przyszłość. Cieszę się, że mogę opowiadać o tym osobom z naszych okolic i osobiście wręczyć im zaproszenie na tą ważną uroczystość.- Izabela Mucha

"Wielką radością jest dla mnie zapraszanie osób w okresie kampanii. Miło jest wiedzieć, że jesteśmy słuchani z uwagą i życzliwością. Gdy głosimy, przypominamy słuchaczom o znaczeniu tego, co zrobili dla nas Bóg i Jezus Chrystus." - Ludmiła Dzhabiieva

"Kampania zapraszania ludzi na Pamiątkę jest dla nas świetną okazją do wyrażania naszego zainteresowania dobrem innych. To nasz wyraz miłości wobec Boga, żeby zapewnić nam drogę prowadzącą do wybawienia. Z żoną już ponad dwadzieścia lat co roku angażujemy się w te kampanie. Jesteśmy przekonani, że poleganie na radach z Biblii i zaangażowanie w podobne przedsięwzięcia pomoże jeszcze wielu ludziom w większym stopniu doceniać ten szczególny czas i dzień Pamiątki śmierci Jezusa.- Andrzej i Rachela Horłoza
Wydarzenie to ma charakter otwarty, wstęp jest wolny i nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy. Informacje o dokładnych lokalizacjach i godzinach można znaleźć w oficjalnym serwisie Świadków Jehowy JW.ORG.
W 239 krajach świata jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 118 tys. zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 r., a obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą ponad 116 tysięcy wyznawców.
Miejsca uroczystości w pobliskich miejscowościach:
https://apps.jw.org/ui/P/meeting-search.html#/memorial/search/P/Zgorzelec,%20Polska/51.149636,15.006564/@51.259619,15.257215,8z

Dowiedz się więcej:
Jaką przyszłość umożliwiła śmierć Jezusa?

https://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/pamiatka/upamietniaj-smierc-jezusa/

Może słyszałeś, że Jezus umarł za nasze grzechy. Ale czy śmierć jednego człowieka może wpłynąć na życie milionów ludzi?

https://www.jw.org/pl/nauki-biblijne/pytania/dlaczego-jezus-umarl/

Zbigniew Malarski
Rzecznik Świadków Jehowy w regionie Dolny Śląsk -Opole

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-05-20

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa