HutaW sobotę (23.03) w sali widowiskowej EuroRegioKom Pieńsk świętowaliśmy 60-lecie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Hutnik Pieńsk”. To niezwykłe jubileuszowe wydarzenie nie tylko świadczy o długotrwałym zaangażowaniu i pasji do sportu, ale także o niezliczonych godzinach ciężkiej pracy i poświęceniu wszystkich członków Klubu.


W sobotę w Pieńsku obecni byli legendarni olimpijczycy oraz medaliści mistrzostw świata, m.in. Andrzej Supron – Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego. W uroczystości udział wziął Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Wicestarosta Mirosław Fiedorowicz, Przewodnicząca Rady Powiatu Zgorzeleckiego Małgorzata Sokołowska, Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Jacek Włodzimierz Okoń, samorządowcy, zaproszeni goście, obecni i byli zapaśnicy z rodzinami, przyjaciółmi klubu oraz trenerami z Polskich Klubów Sportowych.
Podczas gali swoje umiejętności zaprezentowali młodzi zawodnicy reprezentujący UKS „Hutnik Pieńsk” na zawodach w kraju i zagranicą. Wydarzeniu towarzyszyła wspaniała atmosfera, pełna wzruszeń, wspomnień, podsumowań i planów na przyszłość.
Nie sposób nie wspomnieć o jednym z pomysłodawców rozpropagowania sportu zapaśniczego w naszym powiecie. Pandeli Bagladzis, bo o nim mowa, od 1976 roku jest trenerem Klubu Sportowego „Hutnik” Pieńsk w zapasach. Przez wszystkie te lata wychował dziesiątki medalistów mistrzostw i pucharów Polski, mistrzostw świata i Europy. Jest twórcą największych sukcesów w historii zapaśniczego klubu Hutnik.
Ten niezwykły jubileusz jest dowodem na to, że od 60 lat Uczniowski Klub Sportowy “HUTNIK PIEŃSK” nie tylko promuje aktywność fizyczną, ale także kształtuje charaktery, rozwija umiejętności oraz integruje społeczność lokalną.
(PZ/Foto:PZ)

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-05-20

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa