Bez nazwy123Skradziono kwiaty spod pomnika i zniszczono gazony pod urzędem miasta. Przez całe lato GPO zmagało się z kradzieżami roślin ozdobnych posadzonych w klombach i  na rabatach w różnych częściach miasta, ale to czego ostatnio dokonano w Parku Miejskim im. Jana Pawła II przechodzi ludzkie pojęcie. Tym razem ukradzione zostały ...kwiaty z wiązanek pod pomnikiem przez władze miasta.

Ciekawe czy stoją w czyimś wazonie... Aż dziw bierze, że na cokole pozostawiono konstrukcje z iglaków, bo przecież tym torem idąc, można z nich zrobić świąteczne stroiki... No chyba, że do świąt nie wytrzymają i stąd ten „akt łaski”...
Jeszcze bardziej bulwersującym aktem wandalizmu było, dokonane w ten weekend, zniszczenie okazałych gazonów, które od wielu lat zdobiły wejście do urzędu miasta. Dziś możemy podziwiać je już tylko na zdjęciach, ponieważ stały w miejscu, gdzie wykonywano wiele pamiątkowych fotografii z okazji ślubów, startu rajdów pieszych i rowerowych oraz wielu innych wydarzeń. Na szczęście sprawca tego czynu został ujęty.
Cóż, najwyraźniej jednym przeszkadza, kiedy w mieście jest ładnie, innym być może nie pasują patriotyczne uroczystości, albo jedni i drudzy są zwykłymi wandalami lub złodziejami. To przykre, ale Drodzy Mieszkańcy, bądźmy dobrej myśli, jak Czesław Niemen, który śpiewał „Lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat, nie zginie nigdy dzięki nim...”
(UMB)

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5400zł 4.5800zł
usd USD 3.7400zł 3.7600zł
czk CZK 0.1750zł 0.1780zł

Kurs z dnia: 2021-05-12

Pogoda

booked.net