Bez nazwy123Skradziono kwiaty spod pomnika i zniszczono gazony pod urzędem miasta. Przez całe lato GPO zmagało się z kradzieżami roślin ozdobnych posadzonych w klombach i  na rabatach w różnych częściach miasta, ale to czego ostatnio dokonano w Parku Miejskim im. Jana Pawła II przechodzi ludzkie pojęcie. Tym razem ukradzione zostały ...kwiaty z wiązanek pod pomnikiem przez władze miasta.

Ciekawe czy stoją w czyimś wazonie... Aż dziw bierze, że na cokole pozostawiono konstrukcje z iglaków, bo przecież tym torem idąc, można z nich zrobić świąteczne stroiki... No chyba, że do świąt nie wytrzymają i stąd ten „akt łaski”...
Jeszcze bardziej bulwersującym aktem wandalizmu było, dokonane w ten weekend, zniszczenie okazałych gazonów, które od wielu lat zdobiły wejście do urzędu miasta. Dziś możemy podziwiać je już tylko na zdjęciach, ponieważ stały w miejscu, gdzie wykonywano wiele pamiątkowych fotografii z okazji ślubów, startu rajdów pieszych i rowerowych oraz wielu innych wydarzeń. Na szczęście sprawca tego czynu został ujęty.
Cóż, najwyraźniej jednym przeszkadza, kiedy w mieście jest ładnie, innym być może nie pasują patriotyczne uroczystości, albo jedni i drudzy są zwykłymi wandalami lub złodziejami. To przykre, ale Drodzy Mieszkańcy, bądźmy dobrej myśli, jak Czesław Niemen, który śpiewał „Lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat, nie zginie nigdy dzięki nim...”
(UMB)

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

PLAKAT mainpage news 

"RAZ, JESZCZE RAZ"

06.11 - 10.11.2020r.

 

Lubań

Wawel

l 

"Skąd się biorą sny?"

06.11 - 12.11.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5600zł 4.5801zł
usd USD 3.9500zł 3.9650zł
czk CZK 0.1673zł 0.1688zł

Kurs z dnia: 2020-11-26

Pogoda

booked.net