1fbc86ff daea 4a0d bc50 1bad7f1fde32Wczorajsza decyzja o odwołaniu Zofii Barczyk ze stanowiska dyrektora zgorzeleckiego szpitala wywołała falę komentarzy i zaskoczenia. W tej sprawie głos zabrał Dr n. med. Marcin Wolski, który już wiele lat współpracuje z dyrektor Barczyk i jest jej zastępcą. On i inni członkowie kadry medycznej uważają, że podjęta decyzja uderza w dobro pacjentów i bezpieczeństwo funkcjonowania Szpitala.


W związku z tym z dniem 12.01.2021 r. z godziną 12:30 wszyscy wymienieni, a także podległy im personel złożyli na ręce starosty wypowiedzenia pełnionych funkcji i pracy - z żądaniem natychmiastowego wycofania błędnie podjętej decyzji.

Jako jedyny powód i uzasadnienie decyzji o odwołanie dyrektor Barczyk podano rzekome nieprawidłowości, dotyczące procesu szczepień przeciw COVID-19.
Jednakże w naszym szpitalu nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości w tym zakresie, bo do chwili obecnej nie wskazano uchybień przy realizacji Narodowego Programu Szczepień COVID-19 przez instytucje nadzorujące działalność Szpitala.
Przeprowadzana na bieżąco przez szpitalny Zespół ds. Szczepień przeciwko COVID-19 weryfikacja nie potwierdziła nieprawidłowości – dodaje doktor Wolski.
Dzisiaj także w akcie solidarności z dyrektor Barczyk na ulice wyjechały karetki pogotowia oraz Tir-y znanej zgorzeleckiej firmy. Przejechały spod szpitala do Starostwa Powiatowego.

W dniu dzisiejszym odbyła się konterencja prasowa podczas której obecny był zastępca dyrektora szpitala oraz ordynator oddziału onkologii Marcin Wolski, a także lekarze i pielęgniarki którzy solidaryzują się z Zofią Barczyk. Jak wskazał dr Wolski: “Obecnie nie widzę żadnej możliwości współpracy ze starostwem. Od kilku lat starostwo powiatowe, czyli organ założycielski szpitala, zamiast nas wspierać w tym trudnym dla służb medycznych okresie, prowadzi regularne ataki na stanowisko pani dyrektor”. Dzisiaj odbyło się również spotkanie kierowników i ordynatorów szpitala ze starostą zgorzeleckim. Zostało zainicjowane ze strony starosty. Jednak – jak podaje dr Wolski co innego było ustalone z panem starostą w cztery oczy, a co innego w większej grupie w obecności ordynatorów i kierowników. Nie doszło do żadnego porozumienia, ponieważ nie wyobrażam sobie, aby do jakiegoś porozumienia miało dojść. Nie widzę innego rozwiązania, jak przyznanie się starostwa do nieprawidłowego zwolnienia pani Barczyk”- komentuje dr Wolski. Szpital oczekuje przywrócenia Zofii Barczyk do pełnienia obowiązków. Doktor wskazał także, że skala wypowiedzeń jest olbrzymia i może przekraczać 200-300 osób. Dodaje również, że jeżeli pani dyrektor nie zostanie przywrócona do pracy z „dniem wczorajszym”, to szpital podejmie kolejne kroki, tym razem prawne. Na zmianę decyzji starostwa szpital czeka do jutrzejszego południa.
Znane jest zdanie i opinia szpitala. Czekamy na oficjalne stanowisko starostwa w tej sprawie.

(red.)

Komentarze  
#1 Jan, 2021-01-15 09:04
Doktor by zrobił porzedek nie jeden Ordynator się bał
Cytować
Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5350zł 4.5400zł
usd USD 3.7250zł 3.7350zł
czk CZK 0.1715zł 0.1730zł

Kurs z dnia: 2021-01-25

Pogoda

booked.net