ograniczeniaW związku z pandemią koronawirusa do 11 kwietnia br. włącznie w naszym kraju nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.

Wnioski przez internet1Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w związku z obecną sytuacja związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 wprowadza tymczasowe zasady działania dotyczące składania wniosków o pomoc. Świadczenia z pomocy społecznej: W celu ograniczenia osobistych kontaktów prosimy o składanie wniosków o pomoc i niezbędnych dokumentów drogą pocztową, korzystanie z poczty e-meil Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub korzystać ze skrzynki na parterze siedziby ośrodka w Węglińcu ul. Sikorskiego 40.

policjaInformowaliśmy, że z końcem lutego zmieniły się numery telefonów do wszystkich jednostek policji w Polsce.
Okazuje się, że w Zgorzelcu ta zmiana jeszcze nie została wprowadzona, więc jeśli trzeba zadzwonić na komendę wciąż należy wybierać numer 75 64 94 200 !

I Liga w Zgorzelcu UKS BasketMamy to! W Zgorzelcu będą rozgrywane mecze I Ligi Kobiet! W związku z pandemią koronawirusa zostały zakończone rozgrywki koszykówki na wszystkich poziomach. O tym, że nasze „Cytrynki” zagrają w lidze o piętro wyższej, mówi Komunikat Wydziału Rozgrywek PZKosz w Warszawie. W punkcie 3 dokumentu czytamy: „Drużyny, które awansowały do półfinałów 2LK (8 drużyn) uzyskują prawo do gry w 1LK w sezonie 2020/2021”.

Pakiet pomocowyMiasto wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom i oferuje pakiet pomocowy. Burmistrz Rafał Gronicz zaprasza do składania wniosków o odroczenie lub rozłożenie na raty płatności podatków lokalnych za okres od marca do maja włącznie.

Wyniki rekrutacjiZakończyła się rekrutacja dzieci do Przedszkola Publicznego w Zawidowie na rok szkolny 2020/2021.
Dyrektor Przedszkola Publicznego w Zawidowie informuje, że 20 marca br. zakończyła się rekrutacja dzieci do przedszkola na rok szkolny 2020/2021.Wpłynęło 29 wniosków, wszystkie zgłoszone dzieci zostały przyjęte do placówki.

GMZ

 

swiat"Świat oczami młodych" - konkurs plastyczny na projekt znaczka pocztowego
„Świat oczami młodych” to jedyna okazja dla dzieci i młodzieży, w wieku 7-19 lat, do samodzielnego zaprojektowania znaczków! Trzy najlepsze prace oraz nazwiska laureatów znajdą się na znaczkach pocztowych, które zostaną wprowadzone do obiegu jesienią 2020 roku.

Kradł ubraniaZgorzeleccy „Kryminalni” prowadząc czynności w związku z kradzieżą ubrań z jednego ze sklepów w galerii handlowej wytypowali, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo. Policjanci na podstawie zgromadzonych dowodów przedstawili 30-latkowi zarzut kradzieży, do którego się przyznał.
Przypominamy, że za kradzież cudzej rzeczy grozić może do 5 lat pozbawienia wolności.
podkom. Agnieszka Goguł

Sprawa śmieciPlanowana podwyżka stawki śmieciowej zbliża się wielkimi krokami. O tym, dlaczego zostanie wprowadzona zmiana dotychczasowych opłat lubańscy radni dowiedzieli się na marcowym szkoleniu.

W listopadzie minionego roku w artykule Segregacja obowiązkowa można było zapoznać się z informacjami na temat wejścia w życie obowiązkowej selekcji odpadów komunalnych.

Zakupy dla potrzebującychW związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk informuje, że dla osób starszych i potrzebujących została uruchomiona specjalna linia telefoniczna.Ponadto Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk zwraca się z prośbą do członków rodziny, sąsiadów o szczególne zwrócenie uwagi na potrzeby osób starszych, samotnych, chorych.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 Sala samobójstwo

"Sala Samobójców.Hejter"

06.03 - 18.03.2020

 

 

 Bogatynia

Kadr

Bayla

"Bayala i ostatni smok"

13 - 17.03.2020

Lubań

Wawel

Sala

 "Sala samobójców. Hejter"

06 - 19.03.2020

 

Görlitz

Filmpalast

Lasy

 "Lady Business"

11 - 18.03.2020

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5300zł 4.5700zł
usd USD 4.2000zł 4.2300zł
czk CZK 0.1640zł 0.1670zł

Kurs z dnia: 2020-03-27

Pogoda

booked.net