PrzestępczaNawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić parze młodych ludzi, zatrzymanych przez świeradowskich policjantów, a podejrzanych o kradzież z włamanie do pojazdu oraz zniszczenie mienia. Sprawcy zostali zatrzymani po kilku godzinach od poinformowania policji przez pokrzywdzonego o zaistniałym zdarzeniu. Za te przestępstwa prokurator objął ich dozorem policyjnym oraz zastosował wobec nich zakaz opuszczania kraju.

Trwa akcja prędkoscNadmierna prędkość, jazda pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu to główne przyczyny wypadków drogowych. Mimo licznych działań policyjnych, komunikatów, apeli nawołujących do przestrzegania ograniczeń prędkości, w dalszym ciągu wiele osób nie stosuje się do znaków drogowych, a tym samym przekracza dozwoloną prędkość.

Ścieżka zdrowiaW sobotę 18 stycznia 2020 roku w Bibliotece Publicznej w Bogatyni odbyła się prelekcja "Jak sobie radzić z chorym leżącym w domu". Spotkanie w ramach Ścieżki Zdrowia zorganizowane zostało przez Bogatyńskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Złoty Czepek we Współpracy z naszą biblioteką. W czytelni wykładu wysłuchało około 30 osób.

Liga HalowaOśrodek Sportu i Rekreacji zaprasza amatorskie drużyny piłkarskie do udziału w Lidze Halowej Piłki Nożnej. Zgłoszenia drużyn pod numerem telefonu 601 783 412 do dnia 03.02.2020 r. Harmonogram rozgrywek zostanie podany na profilu facebook OSiR. Rozpoczęcie ligi w sobotę 15.02.2020 r. o godzinie 10:00 w Szkole Podstawowej nr 3 w Bogatyni. Serdecznie zapraszamy.

Zaatakował ukradzioną butelkąFunkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych w Lubaniu, w trakcie służby obchodowej otrzymali informację o kradzieży w jednym ze sklepów na terenie miasta Lubania, gdzie doszło do ujęcia podejrzanego o ten czyn mężczyzny.   Wyjaśniając wszystkie okoliczności tej sprawy i przesłuchując pokrzywdzonych okazało się, że do sklepu wszedł mężczyzna w wieku 26 lat mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który zabrał z półki alkohol i próbował opuścić sklep.

Zdaj prawo jazdy w Lubaniu1Lubański WORD rozpoczyna działalność. Na dniach ruszą zapisy na egzaminy, które można zdać jeszcze w styczniu.
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Legnicy informuje, że od dnia 27 stycznia 2020 r. w oddziale terenowym w Lubaniu przy ul. Dolnej 8 będą przeprowadzane egzaminy teoretyczne i praktyczne na prawo jazdy w zakresie kat. B

Nowe wybiegi 16Coraz lepsze warunki oferuje swoim podopiecznym Schronisko dla Zwierząt Małych w Dłużynie. Kilka dni temu oddano do użytku nowe wybiegi dla psów. Gwarantują one bezpieczeństwo ludzi mieszkających w najbliższym sąsiedztwie a zwierzętom możliwość swobodnego wybiegania się. Terenu nie brakuje. Powierzchnię ok. 700 metrów kwadratowych ogrodzono, stwarzając podzielono na dwa osobne „kojce”.

Zapraszamy do galerii!

Wywóz odpadów wielkogabarytowych1Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Zgorzelcu informuje, że w dniau 28 stycznia 2020 roku zostanie przeprowadzona akcja wywozu odpadów wielkogabarytowych (stare meble, sprzęt RTV i AGD, dywany).

28 stycznia (wtorek) część miasta od wiaduktu przy ul. Łużyckiej (Ujazd) w Zgorzelcu.

Miejsce integracjiGminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach informuje, iż realizacja inwestycji pn. „Budowa świetlicy wiejskiej w Tylicach” nabiera tempa. Po wykonaniu ścian nośnych i posadzki, układany jest strop. Wytyczne zostały granice działki i montowane jest ogrodzenie. Nowa świetlica będzie pełnić rolę miejsca spotkań mieszkańców, integracji oraz wypoczynku.
Inwestycja jest możliwa dzięki pomocy finansowej ze środków Programu Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z którego pozyskano środki w kwocie 500.000 tys. zł.
GZ

Świetlica dla każdegoBudynek Świetlicy Wiejskiej w Gozdaninie pozytywnie przeszedł kontrolę Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, w celu uzyskania decyzji na użytkowanie obiektu. W budynku znajduje się sala spotkań, siłownia, szatnia z prysznicami, a także kuchnia. Na dachu budynku zostały zamontowane panele fotowoltaiczne.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 Pan T

"Pan T."

17 - 22.01.2020

 

 

 Bogatynia

Kadr

Nadzwyczajni

"Nadzwyczajni"

26 - 28.01.2020

Lubań

Wawel

Śnieżka

 "Śnieżka i Fantastyczna Siódemka"

24 - 30.01.2020

 

Görlitz

Filmpalast

Choch

 "Die Chochzeit"

22 - 29.01.2020

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.2300zł 4.2450zł
usd USD 3.8100zł 3.8350zł
czk CZK 0.1660zł 0.1690zł

Kurs z dnia: 2020-01-22

Pogoda

booked.net