WzorowyW trosce o bezpieczeństwo seniorów funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu prowadzą wiele działań profilaktycznych pozwalających na szersze dotarcie do starszych osób, w tym także poprzez dzieci jak i wnuki.

Do grona partnerów programu, w tym roku dołączyło Niepubliczne Przedszkole Językowe „Akademia Malucha” w Lubaniu, które miedzy innymi zajmuje się edukacją bezpieczeństwa wśród dzieci.
Dzieci wspólnie z dziadkami zainicjowali kolejne działania profilaktyce mające na celu ochronę osób starszych przed oszustami podszywającymi się za „wnuczka”, „policjanta”. Lubańscy policjanci przypomnieli metody działania oszustów oraz omówiono zasady postępowania chroniące przed zagrożeniami. Policjanci wyjaśnili również na czym polegają przestępstwa związane z Internetem i telefonią komórkową.
W trakcie spotkania akademicy przekazali dziadkom własnoręcznie stworzone ulotki, w których w kilku słowach Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu młodszy inspektor Marek Sroczyński apelował o nieuleganie słowom oszustów oraz zawarł podstawowe zasady, które należy spełnić, aby nie dać się oszukać. Gościem honorowym spotkania był „Komisarz Lew”, maskotka dolnośląskiej Policji.
Policyjna działalność edukacyjno-profilaktyczna ma za zadania nauczać, jak należy bezpiecznie i odpowiedzialnie zachowywać się w każdej dziedzinie życia.
asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń

 

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,3200zł 4,4800zł
usd USD 4,0600zł 4,2600zł
usd CHF 4,5600zł 4,7100zł
usd GBP 5,0800zł 5,3000zł
czk CZK 0.1800zł 0.2000zł

Kurs z dnia: 2023-06-09

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa